بزرگترین خریداران گیاهان دارویی در دنیا چه كسانی هستند؟

بزرگترین خریداران گیاهان دارویی در دنیا چه كسانی هستند؟

بازاری: مشاور بازرگانی زنجیره ارزش گیاهان دارویی اظهار داشت: باتوجه به گسترش تجارت گیاهان دارویی در جهان و استعداد ایران در تولید و صاردات این محصولات، كشت این محصولات به 284 هزار هكتار خواهد رسید و دو برند زعفران و گل محمدی تقویت می گردد.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، براتی در نشست تخصصی گیاهان دارویی و زعفران در اتاق بازرگانی خراسان رضوی، اظهار نمود: حجم تجارت گیاهان دارویی در سال ۲۰۱۷ معادل ۱۲۰ میلیارد دلار بوده كه پیش بینی می گردد حجم تجارت این محصولات تا سال ۲۰۲۵ به ۴۵۰ میلیارد دلار و در سال ۲۰۵۰ هم ۵۰۰۰ میلیارد دلار برسد.
وی افزود: كشورهای عمده فعال در تجارت جهانی گیاهان دارویی در بخش صادركنندگان شامل چین، هند، مصر، آلمان و آمریكا و در بخش واردكنندگان شامل آلمان، هنگ كنگ، آمریكا، فرانسه، كره جنوبی و ژاپن می گردد.
مشاور بازرگانی زنجیره ارزش طرح ملی گیاهان دارویی وزارت جهاد كشاورزی با اشاره به حجم بازار كشورهای عمده واردكننده گیاهان دارویی و فرآورده های گیاهی، تصریح كرد: ۷۲ درصد مردم آلمان از داروها و مكمل های گیاهی در تغذیه خود استفاده می نمایند.
براتی تصریح كرد: ارزش خرده فروشی گیاهان دارویی و فرآورده های آن در آمریكا حداقل ۱۲۹ میلیارد دلار است. همینطور بزرگترین بازار شرق اروپا لهستان با عدد ۶۰۰ میلیون دلار است.
وی اظهار داشت: قریب به ۷۰۰ میلیون دلار ویتامین ها و مكمل های غذایی و رژیمی در كشور انگلیس هم از گیاهان دارویی بوده و حداقل ۴۰ درصد فرانسوی ها متوسل به محصولات حوزه سلامت با پایه گیاهان دارویی هستند.
مشاور بازرگانی زنجیره ارزش طرح ملی گیاهان دارویی وزارت جهادكشاورزی افزود: علاوه بر این موارد ۳۲ درصد از اسپانیایی ها از گیاهان دارویی به صورت سنتی جهت پیشگیری استفاده می نمایند كه ۲۷ درصد مصرف منظم دارند.
براتی با اشاره به اهداف خرد وزارت جهاد كشاورزی در بخش گیاهان دارویی، اظهار داشت: این بخش شامل توسعه كشت گیاهان دارویی قطب بندی شده در سطح ۲۸۴ هزار هكتار مطابق با برنامه ششم توسعه، تولید ارگانیك حداقل ۳۰ درصد گیاهان دارویی زراعی مطابق با برنامه ششم توسعه، اصلاح الگو كشت و استانداردسازی تولید حداقل ۴۰ درصد سطح زیركشت مطابق با استانداردهای بین المللی، تقویت برند دو گونه مهم زعفران و گل محمدی با تولید شبكه های تجاری بین المللی در كوتاه مدت و میان مدت و ساماندهی بازار داخلی محصولات تولیدی در قالب توسعه مفهوم عطاری ها و فروشگاه های سلامت می گردد.1397/08/08
14:01:45
5.0 / 5
4851
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا