ترك ها تحریم های آمریكا مقابل ایران را قبول ندارند

ترك ها تحریم های آمریكا مقابل ایران را قبول ندارند

بازاری: دبیركل اتاق مشترك بازرگانی ایران و تركیه اظهار داشت: مسئولان و فعالان اقتصادی تركیه در اظهارنظرهای مختلف اعلام نموده اند كه تحریم های آمریكا مقابل ایران را قبول نداشته و اجرا نمی كنند.


سید جلال ابراهیمی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: در ۱۰ روز گذشته مطبوعات و رسانه های تركیه با انعكاس مقالات متعددی از طرف مقامات صاحب نظر و فعالان سیاسی - اقتصادی تركیه با محوریت رد تحریم های یكجانبه آمریكا بر ضد مردم ایران، روبرو بوده اند.

وی اعلام نمود كه آردال تاناس - رئیس بخش اقتصادی بنیاد تحقیقات اجتماعی اقتصادی تركیه - معتقد می باشد كه "تحریم ایران در چهارچوب قوانین بین المللی مورد تایید شورای امنیت نبوده و تركیه حاضر به پذیرش تحریم های نفتی مقابل ایران نیست".

همچنین خدیجه بریل دده اوغلو - وزیر سابق اتحادیه اروپایی تركیه- باز اعلام نموده كه "به در می گویم دیوار بشنود چراكه تحریم های آمریكا مقابل ایران با شكست مواجه خواهد شد و بازیگران مهم اقتصاد جهان همچون روسیه، چین با ایران همراه هستند و تحریم آمریكا خنثی میگردد."

مدیر مركز مطالعات و پژوهش ایران و تركیه اضافه كرد: همراه ایران، چین و روسیه باز در ردیف تحریم های گمركی قرار گرفته و برخی كشورهای اروپایی تهدید به تحریم شده اند و تصویر ترامپ تبدیل به یك لوگوی تبلیغاتی منفی اقتصادی - سیاسی شده است. ترامپ رئیس جمهور آمریكا از مسیر منفی درصدد كسب شهرت است. او تحریم را یك برند برای خود تولید كرده است به گونه ای كه هر جا اسمی از تحریم به میان می آید، نام ترامپ در ذهن متبادر میگردد.

ابراهمی اشاره كرد: اگر تجارت با حوزه كشورهای همجوار را توسعه دهیم و با در نظر گرفتن گروه های بازار سنج و بازار شناس، نیازسنجی نماییم، می توانیم بازار كم هزینه به لحاظ حمل و نقل در اختیار داشته باشیم. علاوه بر این اگر مشتری مداری را در دستور كار قرار داده و اخلاق كسب و كار را رعایت نماییم، توسعه تجاری در كشورهای آسیایی را شاهد خواهیم بود. بدین سبب لازم است با اعزام گروه های تجاری به كشورهای مختلف و خصوصاً تركیه، خودرا به آنها معرفی كرده و نیازسنجی را برای خرید كالاهای مورد نیاز انجام دهیم.

راهكار ترامپ برای فشار به ایران به بن بست رسیده است

ابراهیمی با اشاره به صحبت های دوغو پرینچك - رهبر حزب وطن تركیه - اظهار داشت: تحریم های آمریكا مقابل ایران به واقع منافع خیلی از كشورها، حتی متحدان واشنگتن را باز به خطر انداخته و امنیت ملی آنها را با تهدید مواجه كرده است.
وی اشاره كرد: راهكار ترامپ برای فشار بر ایران به بن بست رسیده است؛ چونكه دولت ترامپ نتوانسته همه كشورها را برای همراهی با این تحریم ها بسیج كند.
مدیر مركز مطالعات و پژوهش ایران و تركیه اشاره كرد: بخش عمده ای از گاز و نفت وارداتی تركیه از ایران تامین میگردد. بدین سبب توقف آن خسارات زیادی به كشور خواهد زد. بنا بر این آنكارا از ابتدا با اینگونه تحریم های خارج از چارچوب شورای امنیت سازمان ملل مخالف بوده است.
ابراهیمی با اشاره به این كه ایران با تداوم برجام و باز با معاف شدن الزامی هشت كشور چین، تركیه، ژاپن، كره جنوبی، ایتالیا، تایوان، هندوستان و یونان، به واقع نقشه آمریكا در صفر كردن صادرات نفت و گاز ایران را برهم خواهد زد، اظهار داشت: ایران دارای منابع عظیم نفتی است و حذف این قدرت اصلی تامین كننده انرژی خیلی از كشورهای جهان، امكان پذیر نیست؛ چونكه در صورت تحقق این امر، تعادل بازارهای نفتی به هم ریخته و افزایش قیمت این ماده استراتژیك می تواند ضربات هولناكی را متوجه اقتصاد كشورهای صاحب نام صنعتی كند.1397/09/09
23:00:19
5.0 / 5
4432
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا