آشغال های دوست داشتنی بچه های امروز

آشغال های دوست داشتنی بچه های امروز

بازاری: هر نسلی كودكی اش را با سرگرمی دوران خودش گذراند. یك نسل با تیله بازی، یك نسل با كارت بازی و حالا این شما و این نسلی كه عاشق آشغال بازی است؛ آشغالی به نام «تِرَش پك»!«ترش پك» سرگرمی بچه های امروز است. از اسمش معلوم است كه «ترش پك» یعنی بسته ای پر از آشغال كه البته این بسته پر از آشغال بسیار گران قیمت است و از علاقه مندی های بچه هایی است كه بیشتر در بالاشهر زندگی می كنند. البته بچه ها از آن با عنوان «گروسری گنگ» هم یاد می كنند.

بسته های «گروسری گنگ» شامل عروسك های كوچك و نرم تولید شده از جنس سیلیكون و به شكل میكروب، توالت فرنگی، بطری نوشابه و... هستند كه برخی از آنها تا 120 هزار تومان یا شاید بیشتر هم قیمت دارند. خیلی از بچه ها علاقه دارند كلكسیونی از این عروسك ها داشته باشند و بعضی ها هم برای تكمیل كلكسیون خود گروسری گنگ هایشان را با هم تعویض می كنند.اما چرا «ترش پك» تا این حد مورد علاقه بچه هاست؟ این سوال را از خودشان پرسیدیم.

علی 10 ساله می گوید: «اولش اصلا گروسری گنگ دوس نداشتم. به نظرم مسخره بود كه آدم واسه آشغال این همه پول بده اما یه بار یه بسته دوتایی خریدم و خوشم اومد چون نرم بود و وقتی فشارش می دادم، حرصم خالی می شد. اصلا استرسمو كم می كرد؛ واسه همین دلم خواست بخرم.»

مانی می گوید: «من گروسری گنگ دوس دارم. چون هم كوچیكه و تو جیب جا می شه و هم می تونیم با بچه ها عوض نماییم. خیلی باحاله.»

پارسا می گوید: «گروسری گنگ، ژله ایه و قیافه ش بامزه س. مثلا می تونی كلكسیون كَپَك باهاش جمع كنی و این خیلی باحال ترش می كنه.»

امیرعلی اما عاشق كلكسیونری است: «گروسری گنگو دست بچه ها دیدم و خیلی خوشم اومد. من از هرچی كه خوشم بیاد، باهاش كلكسیون درست می كنم. تا الانم چندتا كلكسیون ماشین، برچسب و كلاه جمع كردم. الانم دنبال كلكسیون گروسری گنگم.»

رادین می گوید: «گروسری گنگ باحاله و خیلی با ارزشه. چون هم می پره، هم رنگش عوض می شه. من خیلی باهاش ذوق می كنم. باهاش بازی می كنم.»

عرفان اما می گوید كه تحت تاثیر بچه های دیگر ترش باز شده. شایان هم اعتقاد دارد كه به جای اینكه وقت استراحتش را صرف ماهواره نگاه كردن كند، بهتر است ترش بازی كند. رضا هم با خنده می گوید: «من همش دعا دعا می كنم آمریكا این ترش ها رو تحریم كنه تا گرون تر بشه و ما دیگه كلا نتونیم بخریم.»از بچه ها می پرسیم اصلا می دانید، ترش پك یعنی چه؟ یك صدا فریاد می زنند: «یعنی بسته ای كه توش زباله س.» بچه ها خودشان معتقدند كه این اسباب بازی های كوچك از مواد بازیافتی درست شده اند و در خارج از كشور ارزش زیادی ندارند.

از آنها می پرسیم فكر می كنید سازنده با چه تفكری گروسری گنگ را طراحی نموده است؟ نیما می گوید: «فقط به پول درآوردن فكر می كرده.» اما امیررضا می گوید: «طراحی گروسری گنگ فكرشده است چون كارتونش از ماهواره پخش می شه.»

بچه ها خودشان معتقدند كه گروسری گنگ هم لذتش یك دوره ای است و چند وقت دیگر از سرشان می افتد. بچه ها می گویند شبكه های ماهواره ای مخصوص كودكان مثل «جم جونیور» هرچند وقت یك دفعه برایشان مد جدید طراحی می كند و آنها را به خریدن اسباب بازی های جدید ترغیب می كند و در عین حال اعتقاد دارند تولیدات تلویزیونی ایران هیچ جذابیتی برای آنها ندارد.

ایسنا - سهیلا صدیقی
1397/09/17
14:44:49
3.6 / 5
6707
تگهای خبر: پول , تولید , خرید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(5)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا