بهره وری اقتصادی آب در ایران و دنیا چند دلار است؟

بهره وری اقتصادی آب در ایران و دنیا چند دلار است؟

به گزارش بازاری رئیس سازمان جهاد كشاورزی لرستان اظهار داشت: بهره وری اقتصادی آب در ایران 0.2 دلار است.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، دكتر عبدالرضا بازدار در حاشیه تقدیر از مدیر و كاركنان شیلات استان اظهار نمود: در بحث بهره وری اّب شاخصی به نام بهره وری اقتصادی آب داریم كه در بخش كشاورزی یعنی اینكه به ازای مصرف هر مترمكعب آب چقدر می توان درآمدزایی داشت؟

وی با اشاره به اینكه در ایران این آمار 0.2 دلار است، اضافه كرد: یعنی به ازای مصرف هر هزار لیتر آب، 2000 تومان ثروت در بخش كشاورزی به دست می ‎ آوریم كه این آمار در دنیا یك دلار است.

بازدار این آمار را در بخش صنعت 2.6 دلار اعلام نمود و اظهار داشت: در دنیا 18 دلار تولید ثروت این بخش از هر هزار لیتر آب است.

رئیس سازمان جهاد كشاورزی لرستان با اشاره به اینكه كشور خشكی قرار داریم كه باید روی درآمد آبی خود بیشتر كار نماییم، افزود: در حوزه پرورش آبزیان می ‎ توانیم 6 تا 7 برابر سایر زیربخش ‎ های كشاورزی بهره ‎ وری آّب داشته باشیم.

وی تصریح كرد: در استان ۲۴۵۰ كیلومتر رودخانه داریم كه با این ظرفیت می توانیم صدها مجتمع پرورش ماهی داشته باشیم و از این نعمت خدادادی استفاده نماییم.

بازدار بیان كرد: در پرورش آبزیان و حوزه شیلات می ‎ توان بدون مصرف آّب ثروت هنگفتی را به دست آورد.

رئیس سازمان جهاد كشاورزی لرستان با اشاره به اینكه در استان به لحاظ توسعه ‎ ای اقدامات خوبی انجام شده است، افزود: مجتمع ‎ های پرورش ماهی، تولید ماهیان خاویاری، پرورش ماهی در قفس و... همچون برنامه ‎ هایی است كه در استان پیگیری می ‎ شود و هنوز جای كار زیادی داریم.

وی با تاكید بر اینكه باید روی مكانیزه كردن فعالیت ‎ های خود بیشتر كار نماییم، اضافه كرد: باید در جهت ارتقای وضعیت موجود تمام توان خویش را بگذاریم چراكه می ‎ توانیم دو تا سه برابر تولید خویش را افزایش دهیم.

بازدار خاطرنشان كرد: می ‎ توان با كمترین هزینه بیشترین بهره ‎ وری را داشت و با مكانیزاسیون از پرت آب جلوگیری كرد چراكه وضعیت مصرف آب در بخش كشاورزی نگران ‎ كننده است.
1397/09/28
20:08:53
5.0 / 5
4562
تگهای خبر: آمار , اقتصاد , تولید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا