طبق اعلام گمرك

واردات مواد اولیه تولید به مناطق آزاد و ویژه بدون ثبت سفارش مجاز شد

واردات مواد اولیه تولید به مناطق آزاد و ویژه بدون ثبت سفارش مجاز شد

به گزارش بازاری معاون گمرك ایران در بخشنامه ای به گمركات سراسر كشور اعلام نمود كه واردات مواد اولیه و قطعات مورد نیاز تولید به مناطق آزاد تجاری _ صنعتی و ویژه اقتصادی بدون ثبت سفارش مجاز است و نیاز به ثبت سفارش ندارد.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، مهرداد جمال ارونقی در این بخشنامه، لیستی از لیست ۳۲۴۳ ردیف تعرفه ای كه ورود آنها به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی نیازی به عرضه ثبت سفارش ندارد را به گمركات سراسر كشور ابلاغ و اعلام نمود كه به منظور تسهیل در فرآیند تولید داخلی در كشور، واردات مواد اولیه و قطعات مورد نیاز تولید به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی در چهارچوب لیست اعلامی وزارت صنعت، معدن و تجارت، برپایه مقررات این مناطق و بدون ثبت سفارش در وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجاز است.

طبق اعلام گمرك، این بخشنامه شامل گمركات اجرایی مستقر در مناطق آزاد كیش، قشم، چابهار، اروند، انزلی، ارس و ماكو و تمامی مناطق ویژه اقتصادی می گردد.
متن كامل بخشنامه معاون فنی و امور گمركی گمرك ایران خطاب به گمركات كشور بدین شرح است:
"به پیوست تصویر مصوبه شماره ۱۱۸۸۷۵ /ت۵۶۰۲۸ه مورخ۱۱ /۰۹ /۹۷ هیأت محترم وزیران درمورد تسهیل در فرآیند تولید داخلی در كشور و واردات مواد اولیه و قطعات مورد نیاز تولید به مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی و نامه شماره ۲۵۷۴۳۷ /۶۰ مورخ ۵ /۱۰ /۹۷ وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت متضمن لیست ۳۲۴۳ ردیف تعرفه هایی كه ورود آنها به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی نیازی به عرضه ثبت سفارش ندارد ارسال و اعلام می دارد برپایه مفاد بند یك مصوبه صدرالاشاره: «به منظور تسهیل در فرآیند تولید داخلی در كشور، واردات مواد اولیه و قطعات مورد نیاز تولید به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی در چهارچوب لیست اعلامی وزارت صنعت، معدن و تجارت، برپایه مقررات این مناطق و بدون ثبت سفارش در وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجاز است». خواهشمند است دستور فرمایید با رعایت كامل مقررات بررسی و اقدام نمایند. بدیهی است ورود كالاهای لیست مزبور به سرزمین اصلی از مناطق مورد اشاره مستلزم رعایت كامل مقررات مربوطه است".1397/10/11
22:44:28
5.0 / 5
4451
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صنعت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا