بیگلری:

ایران خودرو و سایپا مثل شركت های آمریكایی قوانین تحریم را ضد ملت اجرا می كنند

ایران خودرو و سایپا مثل شركت های آمریكایی قوانین تحریم را ضد ملت اجرا می كنند

به گزارش بازاری نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز می بینیم كه وزارت صنعت، معدن و تجارت دنباله روی دلالان و واسطه ها شده و وضعیت طوری است كه انگار ایران خودرو و سایپا جزو شركت های آمریكایی شده و قوانین تحریم را نسبت به ملت ایران اجرایی می كنند.به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی بامداد امروز (یكشنبه) در تذكر شفاهی خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با بیان این كه بودجه سال ۱۳۹۸ به هیچ وجه امیدی به انجام پروژه های عمرانی نیست، اظهار نمود: در مورد اشتغال جوانان و كاهش بیكاری برنامه ای نداریم و به معیشت مردم و اقشار صدمه پذیر عنایتی صورت نگرفته و چیزی در بودجه عاید فرهنگیان، كارمندان و بازنشستگان نمی گردد.

این عضو كمیسیون برنامه و بودجه افزود: من متعجبم از این كه آن همه وزارتخانه و سازمان های عریض و طویل دولتی نتوانستند لایحه بودجه ای كامل به مجلس شورای اسلامی تقدیم كنند، بلكه توپ را در حیات مجلس شورای اسلامی انداخته، در صورتیكه دخالت و تغییرات در مجلس شورای اسلامی كمتر از ۱۰ درصد می تواند باشد.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: افزایش حدود ۱۵ درصدی حقوق با تورم بیشتر از ۵۰ درصد چگونه معادله ای است؟ و كدام اقتصاددان و ریاضیدان در دولت و مجلس شورای اسلامی می تواند آنرا حل نماید.

بیگلری افزود: دلار ۱۹ تومانی ۱۰ تومان شده است، اما قیمت ها همچنان سرجای خود است و از مبارزه با گرانفروشی خبری نیست. پیشگیری از صادرات، گوشت و كالاهای اساسی فقط شعارش را شنیده ایم و هر روز شاهد افزایش قیمت كالاها به خصوص گوشت هستیم.

وی با اشاره به وعده رییس جمهوری در خصوص تولید اشتغال یك میلیونی در هر سال اظهار نمود: آقای روحانی جوانان امروز منتظر انجام وعده هستند و چون دست شان به شما نمی رسد از شما سوال می كنم. خودتان بفرمایید ما چه جوابی به آن جوانان بدهیم.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این كه وزیر آموزش و پرورش باید حداقل اعمال مدرك تحصیلی فرهنگیان و رتبه بندی آنان را انجام دهد، افزود: آقای بطحائی شما باید به استخدام پیش دبستانی ها، نهضتی ها، حق التدریسی ها و سرباز معلم ها را عملی كنید.

وی همینطور در تذكری به وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار نمود: آقای رحمانی از شما كه چندین دوره نماینده مردم بوده اید و از جنس مجلس شورای اسلامی هستید انتظار می رفت كه نابسامانی در حوزه تولید و تحویل كالاهای اساسی و مورد نیاز مردم را از بین ببرید و سبب تولید آرامش در بازار شوید، اما سازمان پشتیبانی از مصرف كنندگان و تولید كنندگان و چند هزار بازرس صنعت، معدن و تجارت در كجای نظارت بر قیمت ها هستند.

نماینده مردم سقز افزود: در حوزه تولید خودرو و قیمت گذاری آن امروز می بینیم كه وزارت صنعت، معدن و تجارت دنباله روی دلالان و واسطه ها شده و هر روز یك قیمت به مردم اعلام می گردد و وضعیت طوری است كه انگار ایران خودرو و سایپا جزو شركت های آمریكایی شده و قوانین تحریم را نسبت به ملت ایران اجرایی می كنند.

بیگلری اضافه كرد: با وجود ساخت خودرو و بیشتر از ۹۰ درصد قطعاتش در داخل چرا باید قیمت خودرو حدود ۱۰۰ درصد افزایش پیدا كند و حالا در این وضعیت پراید ۴۰ میلیونی را چه طور یك كارگر با حقوق یك میلیون می تواند خریداری كند؟
1397/10/16
14:05:31
5.0 / 5
4799
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا