رئیس كمیسیون سرمایه گذاری اتاق تهران:

SPV یعنی هیچ!، كونلون بررسی پرونده های ۳۰اكتبر به بعد را متوقف كرد

SPV یعنی هیچ!، كونلون بررسی پرونده های ۳۰اكتبر به بعد را متوقف كرد

به گزارش بازاری رئیس كمیسیون سرمایه گذاری اتاق تهران با اشاره به اینكه به كونلون تكلیف شده تا فعالیت خود با ایران را متوقف نماید، اظهار داشت: تمام ال سی هایی كه از بانكهای تحریمی گشایش شده، از جانب این بانك چینی رد می گردد.به گزارش بازاری به نقل از مهر، فریال مستوفی، رئیس كمیسیون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی تهران در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی تهران اظهار داشت: در جلساتی كه پس از خروج آمریكا از برجام در اروپا شركت كرده ام، باید به صراحت اظهار داشت كه در مورد SPV اتفاقی نخواهد افتاد و همه چیز در مورد آن یعنی هیچ!
وی اضافه كرد: هیچ كشوری در اتحادیه اروپا، هنوز میزبانی SPV را نپذیرفته است و هیچ كشوری هم هنوز نمی داند كه با چه مكانیزیمی باید SPV را اجرایی كند. ازاین رو همه شركت های بزرگ اروپایی هم می دانند كه نمی توانند با ایران كار كنند و ازاین رو SPV یعنی هیچ!
مستوفی در مورد همكاری كونلون بانك هم اظهار داشت: سفر به چین و هنگ گنگ داشته و در جلسه ای كه تمام بانكهای چینی و هم سایناشور در آن حضور داشتند، شركت كردم. باید جهت اطلاع شما بگویم كه بانك كونلون، بانكی است كه خود در تحریم است؛ باآنكه بیشتر از ۷۰ سهام آن، متعلق به شركت نفت چینی است و ۶۰ درصد كار آن به دلار صورت می گیرد؛ بنابراین به بانك كونلون، تكلیف شده كه با ایران كار نكند.
مستوفی اظهار داشت: تنها موردی كه كونلون با ایران كار خواهد نمود آن است كه تمام معاملاتی كه تا ۳۰ اكتبر با این بانك انجام شده است، ادامه یافته و تمام خواهد شد؛ اما این نكته را هم باید در نظر گرفته شود كه اگر ال سی باز شده از بانكهای تحریمی بوده باشد، كونلون آنرا انجام نمی دهد و باید ال سی را عوض كنند و از ۱۵ بانك دیگر كه مورد قبول است، كار باید صورت گیرد.
وی افزود: پس از این هم، كونلون تمام پروژه های فولاد و پتروشیمی را هم متوقف خواهد نمود و تنها كونلون مقرر است كه در مورد مسائل بشردوستانه یعنی دارو و غذا، كار با ایران را ادامه دهد.
مستوفی اظهار داشت: وضعیت چین هم به این طریق است و هنگ كنگ هم كاملا معاملات خود با ایران را بسته است.

1397/10/25
14:30:45
5.0 / 5
4703
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا