در راستای نظارت بر فرآیند خصوصی سازی؛

دبیرخانه اجرایی شورای عالی اصل۴۴ از سازمان خصوصی سازی گرفته شد

دبیرخانه اجرایی شورای عالی اصل۴۴ از سازمان خصوصی سازی گرفته شد

به گزارش بازاری بر مبنای دستور وزیر امور اقتصادی و دارایی برای افزایش نظارت بر فرآیند خصوصی سازی، وظایف دبیرخانه اجرایی شورای عالی اصل ۴۴ به معاونت امور اقتصادی وزارتخانه منتقل شد.به گزارش بازاری به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در جهت تقویت نظارت بر اجرای سیاست های كلی اصل ۴۴ قانون اساسی طی ابلاغیه ای مهم، وظایف دبیرخانه اجرایی شورای عالی اجرای این سیاست ها را از سازمان خصوصی سازی منفك و به معاونت امور اقتصادی وزارت اقتصاد محول كرد.
در این ابلاغیه خطاب به معاون امور اقتصادی وزارتخانه آمده است: بدین وسیله وظایف دبیرخانه اجرایی شورای عالی اجرای سیاست های كلی اصل ۴۴ قانون اساسی مبحث تبصره (۲) ماده ۴۱ قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اجرای سیاست های كلی اصل ۴۴ قانون اساسی به آن معاونت محول می گردد. مقتضی است، نسبت به برنامه ریزی و حسن اجرای وظایف با همكاری سایر دستگاه های مرتبط اقدام گردد.
بنا بر این گزارش، دبیرخانه اجرایی شورای عالی اجرای سیاست های كلی اصل ۴۴ قانون اساسی، در سال های اخیر در سازمان خصوصی سازی مستقر بود كه با عنایت به ضرورت تفكیك اركان اجرایی و نظارتی اجرای سیاست های كلی اصل ۴۴ قانون اساسی و به تبع آن ارتقاء اثربخشی اركان نظارتی آن و همینطور بررسی اثرات اقتصادی روش اجرای این قانون، به باعث دستور جدید وزیر امور اقتصادی و دارایی مقرر شد به معاونت امور اقتصادی (دفتر مطالعات بخش عمومی) منتقل شود.

گفتنی است، شورای عالی اجرای سیاست های كلی اصل ۴۴ قانون اساسی بر مبنای ماده ۴۲ این قانون، بعنوان یكی از اركان نظارتی اجرای قانون اصل ۴۴ قانون اساسی است، از وظایف و اختیارات وسیعی برخوردار می باشد.

1397/10/27
22:16:03
5.0 / 5
4373
تگهای خبر: اقتصاد , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا