طبق اعلام گمرك

ترخیص تایرهای سنگین سریع می شود

ترخیص تایرهای سنگین سریع می شود

بازاری: طبق اعلام گمرك و به درخواست وزارت صنعت، معدن و تجارت، برای تنظیم بازار داخلی فرایند ترخیص تایرهای سنگین از گمرك تسهیل می شود.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص تسهیل فرایند ترخیص تایرهای سنگین، گمرك اعلام نمود كه برای تنظیم بازار داخلی و تسهیل هر چه بیشتر در تأمین انواع لاستیك مورد نیاز ناوگان حمل و نقل، روند تشریفات گمركی این محموله ها ضمن رعایت قوانین همچون داشتن مجوزهای لازم و استانداردها سریع تر می شود.
بر این اساس گمرك اعلام نموده است كه پذیرش گواهی بازرسی در مبدأ كالا منوط به اعلام نظر سازمان ملی استاندارد خواهد بود.
با عنایت به این كه تأمین لاستیك مورد نیاز كشور خصوصاً در بخش ناوگان سنگین از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و به سبب تحریم ها، تأمین تایر یكی از مطالبات رانندگان است، این مساله در جلسات گوناگون كارگروه تنظیم بازار، شورای امنیت كشور و مجلس شورای اسلامی درباب رفع نیاز داخلی تاكید گردیده است.
بر این اساس گمرك باید حداكثر مساعدت در جهت آزمایش استاندارد و ترخیص سریع تایرهای مربوطه را انجام دهد.
در این رابطه واردكنندگان لاستیك پیشنهاد كرده اند به منظور پیشگیری از اتلاف وقت، كاهش فرایند واردات و تحمیل هزینه ها بر انجام آزمایشات و انبارداری، گواهی بازرسی در مبدا كالا برای محموله های وارداتی تایر در قالب ضوابط ملاك قرار گیرد و از انجام آزمایشات گوناگون برای هر محموله و كانتینرهای مربوطه پرهیز شود.
طبق اعلام گمرك به گمركات استانی در مبادی ورودی، حداكثر تسهیل در تأمین و ترخیص لاستیك ضمن رعایت ایمنی صورت خواهد گرفت.1397/11/09
18:29:28
5.0 / 5
4692
تگهای خبر: بازار , سازمان , صنعت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا