معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

فرهنگ تولید و فروش شركت های دانش بنیان به اقتصاد وارد شود

فرهنگ تولید و فروش شركت های دانش بنیان به اقتصاد وارد شود

بازاری: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: فرهنگ تولید و فروش شركت های دانش بنیان به اقتصاد وارد شود.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، دكتر سورنا ستاری در بازدید از یكی از شركت های داروسازی دانش بنیان لرستان در جمع خبرنگاران با بیان این كه توسعه شركت های دانش بنیان بر پایه مغز و دانش است، اظهار نمود: این شركتها معمولاً ساختمان بزرگی ندارند، اما فروش زیادی دارند كه منجر به ایجاد ارزش افزوده در مواد اولیه می شود.

وی افزود: در حوزه گیاهان دارویی این دانش می تواند منجر به ایجاد ارزش افزوده و قیمت بالا در بازار بشود.

ستاری با اشاره به اینكه ۴۲۰۰ شركت دانش بنیان در كشور در حال فعالیت است، اشاره كرد: از محل فروش محصولات این شركت ها شاهد درآمد ۶۰ هزار میلیارد تومانی بودیم و بالقطع این شركت ها در فروش صادرات و تولید داخلی جهش خوبی خواهند داشت.

وی با اشاره به اینكه باید فرهنگ تولید و فروش شركت های دانش بنیان را به اقتصاد وارد نماییم، عنوان كرد: باید اقتصاد دانش بنیان را توسعه داد و فرصت مناسب را برای ۴ میلیون دانشجو و ۳۴ میلیون جوان مهیا نماییم تا به سمت این مساله سوق پیدا كنند.

ستاری بر ایجاد محیط كسب وكار مناسب تاكید كرد و اظهار داشت: باید سیستم تأمین مالی به سمت بخش خصوصی پیش برود كه این یكی از سیاست های جدی ما در معاونت فناوری است.

وی بر توسعه صندوق های پژوهش و فناوری اصرار كرد و با اشاره به اینكه باید این صندوق ها حمایت شوند و اعتبار خوبی به آنها اختصاص داده شود، اشاره كرد: در امتداد تأمین مالی بوسیله این صندوق ها در ۷ ماهه امسال ۷۰ میلیارد ریال به شركت های دانش بنیان تسهیلات اختصاص یافته است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: شركت ها باید به سمت سرمایه گذاری خطرپذیر سوق داده شوند و سهمیه خودرا تأمین كنند.

وی دانشگاه را بعنوان محور توسعه معرفی نمود و اظهار داشت: دانشگاه ها نیروی انسانی خلاق پرورش می دهند و می توانند به خوبی در این زمینه فعالیت داشته باشند.1397/12/21
23:28:48
5.0 / 5
4394
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا