گزارش میدانی از بازار خودرو:

یك كلام تعطیل!

یك كلام تعطیل!

بازاری: مشاهدات از بازار خودرو حاكی از ركود خرید و فروش در این بازار است؛ اما خبرها از روند تغییرات قیمت خودرو در شروع سال ضد و نقیض است.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، نمایشگاه های خودرو در منطقه پل چوبی اكثراً خالی از مشتری هستند و جز یك نفر كه در میانه گفت وگوی ما با فروشندگان، قیمت جدید خودروها را پرسید و دو نفری كه در دو مغازه با فروشنده دست می دادند، خبری از خرید و فروش نیست.
فروشندگان هم می گویند كه این بازار هم قبل از تعطیلات و هم پس از آغاز كار در سال جدید كم رونق بوده است، اما خبرها از روند تغییرات قیمت خودرو در شروع سال و پیش بینی ها درباره رونق گرفتن بازار متفاوت می باشد.
یكی از نمایشگاه داران خودرو در پاسخ به چگونگی شرایط بازار می گوید: " یك كلام تعطیل است! ".
از سوی دیگر در حالیكه همه فروشندگان درباره راكد بودن بازار متفق القول هستند، شنیده ها از روند تغییر قیمت ها با شروع سال جدید متناقض است؛ برخی فروشندگان می گویند كه با بازگشایی بازار قیمت خودرو در بازار آزاد مانند اسفند ماه كاهشی بوده اما تعداد دیگری از فروشندگان از افزایش قیمت خودرو در ایام اخیر خبر می دهند.
برای مثال یكی از فروشندگان می گوید كه روز گذشته قیمت بعضی از خودروها حتی تا ۲۰ درصد هم افزایش داشته كه یكی از علل آن افزایش نرخ دلار در ایام گذشته بوده است.
از سوی دیگر گفته می شود كه بعضی از شركت های خودروساز داخلی هم قیمت خودروهای خویش را افزایش داده اند.
در این میان شنیده ها از بازار خودرو حاكی از این است كه نبود تقاضا از اسفند ماه بر این بازار سایه انداخته و حتی سبب كاهش بیشتر از ۱۵ درصدی قیمت در این بازار شده است.
به قول یكی دیگر از نمایشگاه داران قیمت خودروی سراتو كه در اوایل اسفند ماه حدود ۲۸۰ میلیون به فروش می رسید در ایام آخر این ماه به ۲۴۰ میلیون تومان رسید كه البته در ایام گذشته افزایش قیمت جزئی سه یا چهار میلیونی داشته است.
این فروشنده همینطور اعتقاد دارد كه افزایش نرخ دلار، كمبود خودرو در بازار و افزایش حقوق كارمندان شركت های خودروسازی امكان دارد در آینده منجر به افزایش قیمت شود، اما این دفعه با عنایت به وضع اقتصادی و معیشتی، افزایش قیمت ها نمی تواند منجر به رونق گرفتن بازار شود.1398/01/20
14:29:05
5.0 / 5
3860
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا