نوبخت:

تدوین بودجه دو سالانه قسمتی از ابلاغیه رهبری بود

تدوین بودجه دو سالانه قسمتی از ابلاغیه رهبری بود

بازاری: رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینكه بودجه دو سالانه، اطمینان بیشتر نسبت به آینده ایجاد خواهد كرد، اظهار داشت: این امر قسمتی از ابلاغیه مقام معظم رهبری بود.به گزارش بازاری به نقل از خانه ملت، محمدباقر نوبخت درباره جلسه غیرعلنی مجلس درباب اصلاح ساختار بودجه ریزی كشور، گفت: برای اصلاح ساختار بودجه چهار محور شامل درآمدهای پایدار كه جایگزین نفت می شود؛ بخش هزینه هایی كه از آن بعنوان هزینه های كارآمد یاد می كنیم؛ بخش ثبات سازی در اقتصاد برای توسعه و نهایتاً اصلاح نهادی نظام بودجه ریزی كشور، مشخص شد.
۴بخش و ۹ بسته برای اصلاح ساختار بودجه
رییس سازمان برنامه و بودجه اضافه كرد: ۹ بسته برای این امر تعریف شد كه هر یك از این بسته ها نیز تعدادی برنامه دارد و در جلسه شورای عالی هماهنگی قوا به تصویب رسید و امروز در مجلس ارائه شد.
وی اشاره كرد: مقرر شد برای چگونگی اجرای این محورها بوسیله پروژه ها، برنامه ها و اقدامات پیشنهادی، توافقی فی درخلال دولت و مجلس صورت گیرد.
نوبخت همین طور درباره ایده تدوین بودجه دو سالانه نیز توضیح داد: برای پایداری بودجه و تصمیمات، مقرر شد افق پیش بینی را برای منابع و مصارف به صورت دوساله در نظر بگیریم تا با یك اطمینان بیشتر نسبت به آینده تصمیم گیری داشته باشیم.
رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: این امر جز ابلاغیه مقام معظم رهبری بود كه بودجه دو ساله شود.


منبع:

1398/04/24
13:52:23
5.0 / 5
4716
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , سازمان , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا