مدیركل امور مالیاتی كهگیلویه و بویراحمد:

تنها حقوق بگیرهای كهگیلویه و بویراحمد فرار مالیاتی ندارند

تنها حقوق بگیرهای كهگیلویه و بویراحمد فرار مالیاتی ندارند

به گزارش بازاری مدیركل امور مالیاتی استان كهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: در استان فرار مالیاتی زیادی وجود دارد و مستثنی از كشور نیست و به جز حقوق بگیرها حدودا شامل همه صنوف هم می شود.


محمد علی غفاری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در پاسخ این سوال كه چگونه می توان جلوی فرار مالیاتی را گرفت، خاطرنشان كرد: تنها با شفافیت اطلاعات خرید و فروش و عرضه خدمات كه لازمه اش ایجاد تفكر اجبار پرداخت مالیات است، می توان جلوی فرار مالیاتی را گرفت و البته باید افراد خود هم در این زمینه شفاف باشند.
مدیركل امور مالیاتی استان كهگیلویه و بویراحمد تصریح كرد: در صورتیكه مردم دنبال شكوفایی اقتصاد كشور و قطع وابستگی بودجه كشور به درآمدهای نفتی باشند خودشان باید جلوی فرار مالیاتی را بگیرند.
غفاری در پاسخ به این سؤال كه آیا پزشكان استان كارت خوان نصب كرده اند، خاطرنشان كرد: پزشكان اقشار فهیم و تحصیلكرده و نخبه هستند و خیلی خوب به این مهم پی برده اند كه نجات كشور در درآمدهای پایدار می باشد ازاین رو به جز تعدادی اندك مابقی كارت خوان خواهند گرفت.
وی افزود: سازمان مالیاتی هنوز به مرحله كشف 100 درصدی اطلاعات مودیان نرسیده است اما هر ساله تعداد خیلی زیادی از اظهارنامه تسلیمی مودیان مالیاتی را مورد رسیدگی قرار می دهد و اطلاعاتی مازاد اظهارات مودیان در همه صنوف بدست می آورد.
مدیركل امور مالیاتی استان كهگیلویه و بویراحمد بیان كرد: معافیت های مالیاتی یك جور یارانه محسوب می شوند؛ بعنوان مثال مطابق معافیت ماده ۱۳۲ قانون مالیاتهای مستقیم، فعالیت های تولید و معدنی اشخاص حقوقی غیردولتی به مدت پنج سال و در مناطق محروم ۱۰ سال و بیشتر از نرخ صفر برخوردار می باشند.
غفاری عنوان كرد: توزیع عادلانه یارانه احتیاج به ساز و كار خاص دارد كه ایجاد ساختارهای مربوط به خویش را نیاز دارد و امیدوارم یك روزی به این مهم دست پیدا نماییم.
وی اظهار نمود: به خاطر پیشگیری از فرار سرمایه ها و تشویق آنها به سرمایه گذاری و یا سرمایه گذاری در تولید خاص و در مناطق خاص احتیاج به سیاستهای تشویقی داریم كه یكی از تشویقات همین پرداخت یارانه مالیاتی است.
1398/06/15
11:53:30
5.0 / 5
4461
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , تولید , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا