وزیر كشاورزی اعلام كرد

مجوزهای غیرضروری برای ایجاد واحدهای تولیدی كشاورزی حذف شد

مجوزهای غیرضروری برای ایجاد واحدهای تولیدی كشاورزی حذف شد

به گزارش بازاری وزیر جهاد كشاورزی از بازبینی در دستورالعمل ها و بخشنامه ها در جهت رونق فضای كسب وكار واحدهای تولیدی كشاورزی اطلاع داد.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، محمود حجتی با ارسال نامه ای به وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای كسب و كار، بازبینی های انجام شده در دستورالعمل ها و بخشنامه ها در جهت بهبود فضای كسب و كار و اصلاح فرایند صدور مجوز واحدهای تولیدی بخش كشاورزی را اعلام نمود.
بر این اساس، حذف استعلامات غیرضروری از قبیل استعلام از محیط زیست استان و شهرستان، استعلام از سازمان امور اراضی استان و شهرستان، استعلام از شركت های برق و گاز استان و شهرستان، استعلام از امور آب و اصلاح و تعدیل حریم ها از اصلاحات مهم انجام شده در صدور مجوز واحدهای گلخانه است.
حذف استعلامات غیرضروری در صدور مجوز واحدهای دام، طیور و آبزیان اقدام مهم دیگر وزارت جهاد كشاورزی در جهت بهبود فضای كسب و كار و اصلاح فرایند صدور مجوز واحدهای تولیدی بخش كشاورزی است كه اصلاح فرایند استعلام از سازمان دامپزشكی، عدم احتیاج به استعلام از محیط زیست استان و شهرستان، عدم احتیاج به استعلام از امور آب، عدم احتیاج به استعلام از شركت های برق و گاز استان و شهرستان، عدم احتیاج به استعلام از سازمان جنگل ها و ادارات كل منابع طبیعی، عدم احتیاج به استعلام از سازمان امور اراضی استان و شهرستان، عدم احتیاج به استعلام از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، اصلاح و تعدیل حریم ها و تمدید زمان پروانه تأسیس از مهمترین این بازبینی ها در این حوزه می باشد.
در همین راستا طرح های ارزیابی فنی و اقتصادی تهیه شده توسط مشاوران دارای صلاحیت و رتبه بندی سازمان نظام مهندسی كشاورزی و منابع طبیعی، برای صدور پروانه و دریافت تسهیلات كافی بوده و نیازی به ارزیابی مجدد طرح هاست.
گفتنی است؛ برای آن دسته از مدارك و اسناد مثبته كه توسط سازمان نظام مهندسی كشاورزی و منابع طبیعی در فرایند صدور مجوز دریافت و پذیرش شده است، نیازی به استعلام مجدد از جانب بانك كشاورزی نبوده و قابل پذیرش بانك خواهد بود.1398/06/15
23:11:48
5.0 / 5
4429
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا