نوبخت خبر داد

تنظیم بودجه 99 با نگاه 2 ساله، تقدیم به مجلس در نیمه آذر ماه

تنظیم بودجه 99 با نگاه 2 ساله، تقدیم به مجلس در نیمه آذر ماه

به گزارش بازاری رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور اظهار داشت: مقرر است تا در نیمه آذر بودجه ۹۹ با نگاه ۲ ساله به مجلس تقدیم شود.به گزارش بازاری به نقل از سازمان برنامه و بودجه كشور، محمد باقر نوبخت با اشاره به اینكه اصلاح ساختار بودجه در سالهای ۹۹ و ۱۴۰۰ عملیاتی می شود به تشریح آخرین چكش كاری های مجلس بر اصلاحیه اصلاح ساختار بودجه ریزی سال های ۹۹ و ۱۴۰۰ اشاره نمود و تصریح كرد: با عنایت به شرایط حاكم بر اقتصاد ایران و دستور مقام معظم رهبری، ملزم به این هستیم كه بودجه ریزی را با نگاهی دراز مدت و ۲ ساله تدوین نماییم.
معاون رئیس جمهور افزود: این نگاه ۲ ساله ما را مجاب می كند تا قسمتی از مدیریت منابع موجود كشور را بر مبنای فشارهای ناجوانمردانه تحریم ها پایه ریزی كرده و از این فشارها برای كشور فرصت شكوفایی فراهم آوریم، در واقع هدفمان همان شعاری خواهد بود كه در ابتدای تقدیم اصلاحیه اصلاح ساختار بودجه به شورایعالی هماهنگی اقتصادی یعنی كاهش سهم درآمدهای نفتی در بودجه كشور عرضه شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور خاطرنشان كرد: كلیات این اصلاحیه بسیار مفصل بود، به همین جهت در ۴ فصل و ۹ بسته گنجانیده شد تا مجلس شورای اسلامی بتواند آنرا بررسی كند. مقرر است تا در نیمه آذر بودجه ۹۹ با نگاه ۲ ساله به مجلس تقدیم شود.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینكه ساختار بودجه ۹۸ طبق مصوب سال قبل مجلس شورای اسلامی اجرایی می شود، اظهار داشت: با عنایت به اینكه بررسی حجم گسترده اصلاح ساختار بودجه در مجلس زمان بر است، ما بررسی ها و سنجش های خویش را برای بودجه ریزی متوقف نكرده ایم و بر مبنای اصلاحیه اصلاح ساختار بودجه، بودجه سال آینده را تدوین می نماییم چون كه تا حدودی می دانیم مجلس شورای اسلامی با نظر سازمان برنامه و بودجه كشور و شورایعالی اقتصادی سران سه قوه موافق است.


منبع:

1398/06/21
12:42:02
0.0 / 5
4576
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا