مدیركل وزارت صنعت تشریح كرد:

8 چالش مهم تولید در بخش مالیات

8 چالش مهم تولید در بخش مالیات

به گزارش بازاری مدیركل دفتر امور اقتصادی و سیاستهای تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در شرایط كنونی بخش تولید با ۸ چالش جدی در حوزه مالیاتی مواجه می باشد كه اصلاح آنها می تواند در تداوم فعالیت واحدهای تولیدی اثرگذار باشد.


به گزارش بازاری به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، تشكینی اظهار نمود: در شرایطی كه بخش تولید از زوایای مختلفی در تنگنا قرار دارد، باید ابزارهای اقتصادی را برای تخفیف آثار وارده بر این بخش به كار گرفت. مالیات یكی از ابزارهای اقتصادی می باشد كه می تواند نقش كلیدی در تخفیف فشارهای هزینه ای وارده بر بخش تولید داشته باشد.
وی افزود: در شرایط كنونی بخش تولید با ۸ چالش جدی در حوزه مالیاتی مواجه می باشد كه اصلاح آنها می تواند در تداوم فعالیت واحدهای تولیدی اثرگذار باشد.
او عدم انعطاف مالیاتی و عدم هماهنگی با شرایط اقتصادی را بعنوان یكی از ۸ چالش جدی در حوزه مالیاتی معرفی نمود و اظهار داشت: فرایند نامناسب دادرسی مالیاتی، ممیزمحوری و رواج شیوه علی الرأس در نظام رسیدگی و تشخیص مالیات از دیگر موارد است.
مدیركل دفتر امور اقتصادی و سیاست های تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نبود مبحث مرور زمان در نظام مالیات بر ارزش افزوده اظهار داشت: مرور زمان در ادبیات مالیات ستانی به معنای حداكثر مدت زمانی است كه سازمان امور مالیاتی می تواند اظهارنامه های مالیاتی مودیان را رسیدگی كند. بعد از آن باید اظهارنامه های مذكور را قطعی تلقی كرده و فقط میزان مالیات ابرازی در اظهارنامه ها قابل مطالبه و وصول است. در قانون مالیات ارزش افزوده سخنی از مرور زمان مالیاتی نیامده است ازاین رو حجم عظیمی از اظهارنامه های مودیان نظام مالیات بر ارزش افزوده در سالیان گذشته مورد رسیدگی قرار نگرفته است كه این امر اعتراض مؤدیان و تضعیف فضای كسب وكار را به علت بلاتكلیفی آنان به دنبال داشته است.
تشكینی فشار مضاعف بر تولیدكننده در صورت قطع دریافت مالیات در زنجیره عرضه كالاها و خدمات، عدم اعطای نرخ صفر به عرضه داخلی ماشین آلات و تجهیزات سرمایه ای، معدنی و كشاورزی و خطوط تولید صنعتی كالاها و خدمات، فاصله زمانی بین پرداخت مالیات بر ارزش افزوده و دریافت مبلغ فروش در معاملات نسیه و پیمانكاری، فرآیند پیچیده و زمانبر استرداد مالیات خرید ماشین آلات خطوط تولید را از دیگر چالش های حوزه مالیاتی عنوان نمود.1398/06/23
13:52:27
5.0 / 5
4270
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا