معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی:

جذب سرمایه گذاری خارجی و فاینانس در اولویت قرار دارد

جذب سرمایه گذاری خارجی و فاینانس در اولویت قرار دارد

به گزارش بازاری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: جذب سرمایه گذاری خارجی و استفاده از فاینانس درشرایط كنونی برای رونق اقتصادی و تقویت اشتغال در اولویت مسئولان كشور قرار دارد.


به گزارش بازاری به نقل از مهر، سید علی محمد موسوی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی كه روز یكشنبه در استانداری برگزارشد اظهارداشت: در شرایط كنونی كه در فشارهای اقتصادی هستیم باید تلاش ما جذب سرمایه گذاری باشد پس باید درهای اتاق خودرا به روی سرمایه گذاران داخلی و خارجی باز نماییم تا كسی پشت در نماند. وی بیان كرد: وظیفه ما در این شرایط ابتدا حفظ و صیانت از سرمایه گذاری های قبلی كنونی انجام شده است سپس جذب سرمایه گذاریهای جدید است تا اشتغال كشور رونق بگیرد.
دنبال فاینانس و جذب سرمایه گذار خارجی هستیمموسوی اشاره كرد: امروز كه فروش نفت با بحران جدی روبرو می باشیم باید دنبال فاینانس و جذب سرمایه گذاران جدید خارجی باشیم تا از شرایط عبور نماییم. وی اظهارداشت: كشوری كه وابسته به نفت می باشد باید بتواند در این شرایط هم خودرا اداره كند و تنها منبع ما برای تامین هزینه ها فروش نفت و دریافت مالیات است. رئیس سازمان سرمایه گذاری و كمك های اقتصادی و فنی ایران اظهارداشت: امروز دیگر باید برخی نگاهها نسبت به سرمایه گذاری خارجی اصلاح گردد و دیگر نگاه توطئه ای نداشته باشیم تا شرایط سخت تر نشود. وی بیان كرد: خوشبختانه رویكرد نهادهای نظارتی و دستگاه قضا همراهی با سرمایه گذاری است كه تسهیل گر امور شده اند و همین سازمان هایی كه شاید از منظر عمومی در گذشته كاری نداشتند امروز مطالبه گر شده اند كه سرمایه گذاری بیشتر شود. موسوی اظهار داشت: با نگاهی به دیگر كشورهای توسعه یافته یا در حال توسعه می توان دریافت آنها از كمترین امكانات خود به خوبی بهره برده اند و به درآمد های سرشار دست یابند و ما عهم می توانیم با یك نگاه اینده نگرانه در راه توسعه گام برداریم.
قزوین ظرفیت های زیادی برای توسعه داردوی اظهارداشت: قزوین با داشتن ظرفیت های گردشگری، صنعتی، كشاورزی، نیروی انسانی ماهر می تواند طرح های بزرگی را با همكاری بخش خصوصی اجرا نماید و ما نیز حمایت لازم را انجام خواهیم داد. موسوی از تعامل خوب مدیران استان قزوین در پشتیبانی از سرمایه گذاران تشكر كرد و یادآورشد: خیلی از مشكلات و موانع در استان قزوین بسرعت در حال حل شدن است و نیازی به نامه نگاری ندارد و باید این تعامل تقویت شود. معاون وزیر و رئیس سازمان سرمایه گذاری و كمك های اقتصادی و فنی ایران یادآورشد: لازم است یك مركز و ساختمان مستقل و آبرومند برای انجام خدمات سرمایه گذاران خارجی در قزوین راه اندازی شود تا كارها سرعت یابد.
موسوی بعد از گزارش دو سرمایه گذار بخش خصوصی برای اجرای طرح شهرك انرژی خورشیدی و طراحی و ساخت موتورهای سه سیلندر خودرو اظهار داشت: برای انتقال تجهیزات عظیم این طرح ها و نیز پشتیبانی در اجرای آن حمایت لازم را انجام خواهیم داد. در این نشست جمالی پور استاندار، منوچهر حبیبی و علی فرخزاد معاونان استاندار، یاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و داود محمدی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی هم حضور داشتند.


منبع:

1398/07/01
13:11:37
5.0 / 5
4236
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , خودرو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا