پورحسین: شركت كشت و صنعت مغان به صاحبان اصلی آن برگردد

پورحسین: شركت كشت و صنعت مغان به صاحبان اصلی آن برگردد

به گزارش بازاری یك عضو كمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینكه نگاه دولت به نقاط مرزی مغان نباید انتفاعی باشد، اظهار داشت: نمی توان زمین آبا و اجدادی عشایر را با عنوان شركت دولتی یا عنوان های دیگر تصاحب كرد.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، شكور پورحسین شقلان در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهار داشت: مسئله واگذاری بنگاه های دولتی به بخش خصوصی و اقدامات سازمان خصوصی سازی نیازمند بازبینی جدی و اقدام اساسی از جانب دولت می باشد. همین طور این مسئله نیازمند تنویر افكار عمومی است. لازم است نهادهای نظارتی نتیجه بررسی های خودرا به سمع و نظر مردم برسانند. از سران سه قوه درخواست می كنم كه با برگزاری یك جلسه مشترك گزارش بی طرفانه خودرا ارائه نمایند تا به یك مفاهمه و تصمیم مشترك برسند.
این عضو كمیسیون اجتماعی مجلس ضمن اذعان به اینكه رئیس دستگاه قضا اقدامات خوبی در مبارزه با فساد انجام داده است، اظهار داشت: مردم مغان انتظار دارند كه شركت كشت و صنعت مغان كه در قالب پروژه فساد بلعیده شده است به صاحبان اصلی آن برگردد.
نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس با اشاره به پروژه سد خداآفرین در این منطقه خطاب به وزارت نیرو و جهاد كشاورزی اظهار داشت: طراحی این پروژه بر اساس ۶۳ هزار هكتار زمین بوده و بودجه نیز دریافت شده حال نمی دانم چه اتفاقی افتاده كه به ۳۶ هزار هكتار تقلیل پیدا كرده است.
پورحسین در بخش دیگر از سخنان خود اظهار داشت: نگاه دولت به نقاط مرزی مغان نباید انتفاعی باشد. عشایر حافظ امنیت و استقلال كشور هستند. نمی توان زمین های آبا و اجدادی عشایر را در چارچوب شركت دولتی یا عنوان های دیگری تصاحب و عشایر را محروم كرد و آنگاه تقاضای جانفشانی برای حفظ مرز را نیز از آنها طلب كرد.
پورحسین با اشاره به مشكلاتی كه بعد از كوچ عشایر از مرزها ایجاد می شود، اظهار داشت: عشایر اگر مجبور به كوچ شوند مرزها خالی از سكنه می شود. برای چندمین بار تقاضا می كنم سهم عشایر را به خودشان برگردانید.
وی خطاب به وزیر جهاد كشاورزی و وزیر صمت اظهار داشت: عدم تحرك این دو وزارتخانه سبب شده است كه كشاورزان مغان از لحاظ مالی متضرر شوند. اكیدا سفارش می كنم كه با تشكیل كارگروهی مشترك الگوی زیر سطح كشت را به صورت هدفمند، تدوین و در اختیار كشاورزان قرار دهید.
این عضو كمیسیون اجتماعی درانتها نطق خود تاكید كرد: رشد سرمایه گذاری در منطقه اینجانب پایین و نرخ رشد بیكاری بالاست. جوانان مغان در سایه بیكاری گرفتار یأس، ناامیدی و افسردگی شدند. دولت در این مورد فكری اساسی كند.1398/07/02
20:41:32
5.0 / 5
4682
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا