در گفت وگو با بازاری مطرح شد

زعفران كاران مجبور به ارزان فروشی هستند

زعفران كاران مجبور به ارزان فروشی هستند

به گزارش بازاری عضو شورای ملی زعفران اظهار داشت: كشاورزان مجبورند زعفران را ارزان بفروشند و دلالان سود اصلی را می برند.


علی حسینی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه اقدام سازمان تعاون روستایی برای خرید زعفران حداقل به ثبات قیمت این محصول در بازار كمك خواهدنمود و سبب تعادل بین تقاضا و عرضه زعفران می شود، اظهار نمود: با این اقدام دست دلالان كه زعفران را به قیمت ارزان از كشاورزان می خرند و به قیمت نجومی می فروشند، كوتاه خواهد شد.
وی افزود: سازمان تعاون روستایی در این موقعیت باید هم حافظ منافع صادركنندگان و هم تولیدكنندگان باشد و این سازمان نباید به این امید زعفران را خریداری كند كه قیمت ها را بالا ببرد و سپس بفروشد، بلكه باید منصفانه عمل كند و این محصول را به همان قیمتی كه از كشاورزان خریداری می كند، در اختیار صادركنندگان قرار بدهد.
عضو شورای ملی زعفران اضافه كرد: بیشتر از ۷۰ درصد زعفران كاران كشور سطح زیر كشت آنها حداكثر یك هكتار است؛ بدین سبب كسی كه یك هكتار یا كمتر از این میزان سطح زیر كشت دارد، معادل ۵ تا ۷ كیلو زعفران برای فروش دارد. فردی كه به سازمان تعاون روستایی بازگشت می كند و می گوید ۵۰ كیلو زعفران برای فروش دارد، كشاورز نیست و باید این سازمان تمركز خودرا بر خرید این محصول از كشاورزان بگذارد.
وی معضل حال حاضر كشاورزان را ماندن گل های زعفران بر روی زمین دانست و اشاره كرد: كشاورزان به سبب ماندن گل های زعفران بر روی زمین مجبور می شوند كه زعفران را به قیمت ارزان بفروشند، سپس دلالان این محصول را در حاشیه شهرها بعد از پاك كردن می خواهند به سازمان تعاون روستایی بفروشند.1398/08/16
11:19:47
5.0 / 5
4114
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا