وزیر نیرو:

ایران شریكی مطمئن برای اوراسیا است

ایران شریكی مطمئن برای اوراسیا است

به گزارش بازاری وزیر نیرو اظهار داشت: قرار گرفتن ایران در یك موقعیت مطلوب جغرافیایی برای بسط تجارت و ترانزیت سبب شده در همكاریهای منطقه ای اهمیت زیادی داشته باشد و در قالب توافق اوراسیا شریكی مطمئن برای اعضای این اتحادیه به شمار رود.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، رضا اردكانیان در همایش "تجارت با اوراسیا" اظهار نمود: از سال قبل كه توافق ما برای عضویت در این اتحادیه نهایی شد، اقدامات گسترده ای صورت گرفت تا از پنجم آبان ماه امسال عضویت آزمایشی ایران در این توافق نامه تجاری كلید بخورد. هم اكنون آنچه كه بیشترین اهمیت را دارد، فراهم شدن مقدمات لازم جهت استفاده حداكثری از ظرفیت های دو جانبه است تا بعد از سه سال با جمع بندی این تجربه، اقدامات لازم برای عضویت قطعی ایران در این اتحادیه پیگیری شود.
وی با اشاره به اینكه استفاده از ظرفیت های منطقه یكی از اصلی ترین اولویت های اقتصادی ایران محسوب می شود، بیان كرد: ایران بعنوان یكی از كشورهای مهم منطقه به دنبال آن است تا از مزیت همكاری با همسایگان خود بیشترین استفاده را بكند و ضمن بهره مندی از منافع همكاریهای مشترك به همسایگان خود نیز خدمات اقتصادی متقابل عرضه نماید.
در ادامه این همایش ورونیكا نیكیشینا - وزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اوراسیا - نیز با اشاره به اهمیت حضور ایران در این توافق برای اعضای اوراسیا، اظهار نمود: فرایندی كه در هفته های گذشته شروع شده می تواند مقدماتی را فراهم آورد كه كشورها به سمت یك بخش تجاری آزاد حركت كنند. خوشبختانه در ماه های اخیر مذاكرات خوبی با ایران داشته ایم كه امیدواریم این روند با قدرت ادامه یابد.
بگفته وی، كشورهای عضو اتحادیه اوراسیا علاقه زیادی به مشاركت و تجارت با ایران دارند و همانطور كه رشد ۲۷ درصدی صادرات ایران به اتحادیه اوراسیا در سال ۲۰۱۸ و قبل از نهایی شدن توافق نشان داد، میان تجار دو طرف علاقه زیادی برای بسط همكاری ها وجود دارد.
منبع:

1398/09/10
14:38:53
5.0 / 5
4177
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا