گشایش درهای بین المللی به روی استارت آپ های ایرانی

گشایش درهای بین المللی به روی استارت آپ های ایرانی

بازاری: نمایشگاه های بین المللی همواره یكی از راه های گسترش روابط با سایر كشورها برای توسعه بازار شمرده می شود. در این راستا، این روزها حضور در نمایشگاه باكوتل آذربایجان نیز فرصتی است كه در اختیار استارت آپ های ایرانی قرار گرفته تا روابط خودرا توسعه داده و در حوزه فناوری اطلاعات و صنایع های تك، با كشورهای دیگر ارتباط برقرار كنند.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، بیست وپنجمین نمایشگاه بین المللی ارتباطات، نوآوری و فناوری های پیشرفته باكو موسوم به «باكوتل» طی روزهای 12 تا ۱۵ آذرماه جاری با حضور ۲۳۸ شركت از ۲۳ كشور در حال برگزاری است. روز گذشته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران هم جهت شركت در این نمایشگاه در رأس هیاتی متشكل از 14 استارت آپ ایرانی وارد باكو شد.
علت حضور استارت آپ های ایرانی در این نمایشگاه، كوشش برای یافتن بازارهای بین المللی است، كما این كه آذری جهرمی ابراز امیدواری كرد كه استارت آپ های ایرانی حاضر در این نمایشگاه بین المللی بتوانند با برنامه ریزی و مذاكرات صورت گرفته، موفق به پیدا كردن بازارهای جدید منطقه ای و بین المللی شوند.
فضای خوب برای توسعه استارت آپ ها
به سبب نزدیكی فرهنگی كه میان جمهوری آذربایجان با مناطق شمال غربی كشور ما وجود دارد این بازار توانسته به رشد خوبی برسد و در عین حال در این منطقه فضای بسیار خوبی هم برای توسعه شركت های دانش بنیان و استارت آپی ایران وجود دارد. شركت های ایرانی هم ظاهرا با حضور در نمایشگاه باكوتل بازار خوبی در این منطقه به وجود آورده اند.
حضور در نمایشگاه باكوتل بگفته وزیر ارتباطات سال به سال از جانب شركت های ایرانی با استقبال بیش تری روبه رو شده است و در نتیجه این حضور و علاقمندی زمینه همكاریهای مشترك میان كشورهای منطقه توسعه می یابد. به نظر این طرح «منطقه قوی تر» در حال جا افتادن است كه در نمایشگاه های منطقه ای شركت های منطقه حضور فعال تری پیدا می كنند، این اتفاق اساسا روی رشد اكو سیستم استارت آپی اثرگذار می باشد و میزان تاثیر آنرا هم باید از زبان خود شركت های حاضر در نمایشگاه باكوتل شنید.
اما در مسافرت آذری جهرمی به آذربایجان او دیداری با الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان و وزیر ارتباطات و حمل و نقل این كشور به منظور توسعه همكاریهای دوجانبه داشته و خاطرنشان كرده كه ما دنبال یك پروژه مشترك با آذربایجان در حوزه آی سی تی بعنوان پروژه ای در سطح ملی بین دو كشور هستیم كه در دیدار با الهام علی اف كلیات آن به نتیجه رسید و ایشان دستورات خوبی صادر كردند. قرار شد تفاهم نامه نهایی بین دو كشور با سفر ایشان در تهران توسط دو وزیر امضا شود.فعالیت مشترك با تركیه در حوزه فناوری اطلاعات
در حاشیه باكوتل هم دیداری بین آذری جهرمی و همتای تركیه ای او برقرار و عنوان شده كه ما موضوعات مشتركی با تركیه داریم كه لازم بود مسائل سریع تر به نتیجه برسد، چه در حوزه ترانزیت بین الملل فی درخلال دو كشور و چه در حوزه پست مسائل مشتركی داریم كه نیازمند بررسی دوباره بود. در حوزه فعالیت شركت های ایرانی در تركیه هم به خصوص در زمینه فناوری اطلاعات و كسب وكارهای نوپا مسائلی را از قبل مطرح كرده بودیم كه این هم جزو موضوعات مذاكراتمان بود.
بر این اساس توافق شده كه هفته آینده نماینده ای از تركیه در سطح معاون وزیر سفری به تهران داشته باشد تا تفاهم نامه های فی درخلال یكبار دیگر مرور شود تا زمینه برای تشكیل كمیسیون مشترك دو كشور در حوزه آی سی تی با حضور وزرا در اسرع وقت در سال نو میلادی در استانبول فراهم گردد كه مقدمات آن از هفته آینده پیگیری خواهد شد.
همین طور بامداد امروز، رئیس جمهوری آذربایجان، با حضور در پاویون ایران در نمایشگاه باكوتل، از غرفه شركت ها و استارت آپ های ایرانی بازدید كرد و در جریان توانمندی ها و پیشرفت های جوانان ایرانی قرار گرفت. در این بازدید غرفه های پژوهشگاه فضایی و دو شركت حوزه فضایی بیشتر از سایرین مورد توجه رئیس جمهوری آذربایجان قرار گرفت و دستاوردهای شركت های ایرانی در حوزه فضایی را ستود و دانش فضایی را برای توسعه پایدار و پیشرفت مهم تلقی نمود.1398/09/13
23:33:31
5.0 / 5
4598
تگهای خبر: بازار , شركت , طلا , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا