قوامی در نشست خبری:

كارگران با حقوق 2 میلیون و 300 تومان از مالیات معاف می گردند

كارگران با حقوق 2 میلیون و 300 تومان از مالیات معاف می گردند

به گزارش بازاری سخنگوی كمیسیون تلفیق اظهار داشت: بر طبق مصوبه این كمیسیون، حقوق كارگران تا 2 میلیون و 300هزار تومان از مالیات معاف می گردند.به گزارش بازاری به نقل از مهر، هادی قوامی امروز در نشست خبری در تشریح آخرین مصوبات این كمیسیون، اظهار داشت: جزء ۲ و ۳ تبصره ۱۲ در كمیسیون تلفیق مورد بحث و بررسی قرار گرفت. برمبنای بند ۲، به وزارت اقتصاد و دارایی اجازه داده شد نسبت به مولدسازی دارایی های دولت در سقف ۸۰ هزار میلیارد ریال با استفاده از ابزار صكوك اجاره و اموال غیرمنقول مازاد بر نیاز دستگاه های اجرایی اقدام نماید.
وی اضافه كرد: همین طور در بند ۳ تبصره ۱۲ لایحه بودجه به وزارت اقتصاد و دارایی اجازه داده شده است تا سقف ۴۰۰ هزار میلیارد ریال از اموال و دارایی های خودرا به استثنای اموال و موارد مندرج در اصل ۸۳ قانون اساسی بدون رعایت تشریفات واگذار كند كه در این بند عبارت «بدون رعایت تشریفات» حذف شد و بنا شد واگذاری ها بوسیله مزایده و به صورت شفاف به اطلاع برسد.
سخنگوی كمیسیون تلفیق با اشاره به بررسی بخش درآمدی تبصره ۱۴ لایحه بودجه در سوژه هدفمندی، اظهار داشت: منابع درآمدی هدفمندی در هفت بخش پیش بینی شده است كه عبارت از فروش داخلی فرآورده های نفتی ۷۷ هزار میلیارد تومان، فروش صادرات فرآورده های نفتی ۸۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان، فروش داخلی گاز طبیعی ۳۱ هزار میلیارد تومان، فروش برق به مشتركین ۲۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان، سوخت نیروگاه ۴۲۰ میلیارد تومان، خوراك میعانات گازی پتروشیمی ها ۲۶ هزار میلیارد تومان و منابع حاصل از فروش آب ۳۱۰۰ میلیارد تومان است.
قوامی اشاره كرد: به منظور شفاف تر شدن بخش درآمدی منابع حاصل از تبصره ۱۴، بحث های مفصلی الان در كمیسیون تلفیق در حال طرح و بررسی است تا درباره منابع درآمدی تبصره ۱۴ نیز تصمیم گیری شود.
وی درباره معافیت مالیاتی پزشكان، گفت: بااینكه بحث هایی در این خصوص عنوان شد و در لایحه دولت یك پیشنهاد دراین زمینه آمده است، اما به سبب آنكه خلاف برنامه ششم توسعه است رأی لازم برای تصویب را نیاورد و آنچه كه در لایحه دولت بود، با اصلاحاتی به تصویب رسید.
سخنگوی كمیسیون تلفیق افزود: در تبصره ۶ لایحه بودجه سقف معافیت مالیاتی برای كاركنان دولتی و غیردولتی تا ۳ میلیون تومان تعیین شد و مازاد آن تا ۱۵ میلیون تومان به نرخ سالانه ۱۰ درصد و مازاد ۱۵ میلیون تومان در ماه به نرخ سالانه ۲۰ درصد محاسبه می گردد. همین طور در این تبصره سقف معافیت مالیاتی برای كارگران تا ۲۸ میلیون تومان یعنی ماهیانه حدود دو میلیون و ۳۰۰ تومان تعیین شد.
قوامی با اشاره به دیگر مصوبات كمیسیون تلفیق، اظهار داشت: در تبصره ۵ مقرر شد كه شرایطی را در سال ۱۳۹۹ فراهم نماییم كه پروژه های عمرانی در بخش های غیردولتی و سایر نهادها از ظرفیت اوراق مشاركت استفاده كنند. بر این اساس به دولت اجازه داده شد برای بازپرداخت اصل و سود اوراق سررسید شده در سال ۱۳۹۹ معادل یكصد هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی منتشر كند.
وی اضافه كرد: همین طور در بند (الف) تبصره ۵ به شركت های دولتی اجازه داده شد تا سقف ۶۵ هزار میلیارد ریال اوراق منتشر كنند و در بند (ب) تبصره ۵ به دولت اجازه داده شد برای تامین مالی تا مبلغ ۵۵ هزار میلیارد تومان اوراق منتشر كند كه از این محل فعالیت امور عمرانی بودجه را انجام دهد. همین طور در بند (ج) تبصره ۵ مصوب شد اوراق فروش نرفته بند «الف» و «ب» تبصره ۵ لایحه بودجه سال آینده با تایید رئیس دستگاه اجرایی به طلبكاران واگذار شود.
سخنگوی كمیسیون تلفیق بیان كرد: مطابق با یكی دیگر از مصوبات كمیسیون تلفیق، شهرداری ها تا سقف ۸۰ هزار میلیارد ریال اوراق برای قطار شهری و حمل و نقل شهری منتشر كنند. همین طور در بند «ه» تبصره ۵ لایحه بودجه سال آینده مقرر شد دولت تا سقف ۲۰ هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی را با حفظ قدرت خرید در سقف نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار به طلبكاران واگذار كند.
قوامی اشاره كرد: در بند «و» تبصره ۵ نیز كه خبر خوشی برای طلبكاران دولت دارد ظرفیت اوراق برای پرداخت طلب طلبكاران از دولت خصوصاً پیمانكاران تا سقف ۵۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافت.
وی متذكر شد: در سال های گذشته یكی از اشكالات طلبكاران دولت این بود كه موظف بودند ۲۵ درصد را نقد و مابقی طلب را تهاتر كنند كه كمیسیون این شرط را برداشت تا تسویه طلبكاران دولت راحت تر صورت گیرد و اولویت پرداخت هم با كسانی است كه مدت زمان بیشتری از دولت طلب دارند.
سخنگوی كمیسیون تلفیق اظهار داشت: در بند «ز» تبصره ۵ به بیمه مركزی اجازه داده شد هزار میلیارد تومان در بازار سرمایه انواع اوراق بهادار منتشر كند.
قوامی با اشاره به اینكه همین طور مقرر شد وزارتخانه ها بوسیله شركت های تابعه در صف ۳۵ هزار میلیارد ریال اوراق با تصویب شورای اقتصاد منتشر كنند، اضافه كرد: در بند «ه» تبصره ۵ مقرر شد كه ۲۰ هزار میلیارد ریال از ظرفیت اوراق برای طرح های سازمان تجهیز و نوسازی مدارس استفاده گردد.
وی بیان كرد: حدودا در این هفته بحث در رابطه با تبصره های درآمدی به اتمام رسید و تنها چند بند همچون بند در رابطه با بودجه صدا و سیما باقی مانده است كه درباره آن نیز تصمیم گیری خواهد شد.
سخنگوی كمیسیون تلفیق لایحه بودجه اظهار داشت: هفته آینده كمیسیون از روز یكشنبه جلسات خودرا به صورت مرتب در خارج از وقت جلسه علنی پیگیری خواهدنمود و امیدواریم با اتمام بحث های درآمدی بتوانیم وارد بحث های هزینه لایحه بودجه سال ۹۹ شویم.

1398/10/12
23:54:56
5.0 / 5
4342
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , بازار , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا