معاون وزیر كشور مطرح كرد

وجود ۵۰۰۰ خودرو بلاتكلیف در گمرك

وجود ۵۰۰۰ خودرو بلاتكلیف در گمرك

به گزارش بازاری ایسنا/بوشهر معاون وزیر كشور عنوان كرد: در جهت برنامه توسعه ۲ ساله استان ها، عملیاتی كردن راه آهن بوشهر-شیراز و منطقه آزاد تجاری صنعتی بوشهر و همینطور طرح منطقه ویژه اقتصادی شمال استان، ۳ طرح اولویت دار استان بوشهر اعلام شده است.


بابك دین پرست ظهر امروز در جلسه مشترك ستاد اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: استان بوشهر شجاعانه آمار واحدهای فعال و غیر فعال خویش را عرضه كرده و تلاش خوبی هم در حل مشكلات این واحدها و رونق تولید داشته است.
وی افزود: دیدید كه جنگ اقتصادی چقدر دشوار می باشد و ما باید با اشتغال و تولید پشتیبانی لازم را از رزمندگان این جنگ داشته باشیم.
این مسئول با اشاره به برنامه توسعه ۲ ساله استان بوشهر تصریح كرد: در دیدار ۳۰ مرداد سال جاری هیئت دولت با مقام معظم رهبری چند مبحث مهم ابلاغ گردید كه بعنوان سند استراتژیك دولت و نصب العین همه مدیران دولتی جهت تحقق قرار گرفته است.
به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر كشور تصریح كرد: خوشبختانه استان بوشهر به درستی احیاء واحدهای راكد و غیر فعال را در دستور كار خود قرار داده است.
دین پرست اظهار نمود: عینا در نامه رئیس جمهور به وزیر كشور نوشته شده است كه اولویت بندی مسائل اصلی كشور و پیگیری آنان بدون پرداختن به حواشی در مدت ۲ ساله باقی مانده از دولت، و رفع مشكلات تولیدكنندگان بعنوان رزمندگان جنگ اقتصادی با جدیت دنبال شود.
وی خاطرنشان كرد: توجه به عدالت اجتماعی و ریشه كنی فقر اهمیت بسیار بالایی دارد، چونكه هدف تنها تولید ثروت نیست بلكه توزیع عادلانه آن هم مدنظر است.
این مسئول بیان نمود: رئیس جمهور محترم تكلیف كرده كه استانداری ها بایست با عرضه برنامه های دو ساله خود طرح های اولویت داری كه مطالبه واقعی مردم هستند را تدوین نماید كه این طرح ها باید تا انتهای عمر دولت حتما تحقق یابند.
معاون وزیر كشور اظهار داشت: استان بوشهر برنامه های خوبی را در مدت مقرر عرضه كرده و ۳ طرح اولویت دار این استان عملیاتی كردن راه آهن بوشهر-شیراز، عملیاتی شدن منطقه آزاد تجاری صنعتی بوشهر و همینطور طرح منطقه ویژه اقتصادی شمال استان را اعلام شده است.
بابك دین پرست اضافه كرد: تعداد واحدهای مشكل دار كشور تا آخر شهریور ماه سالجاری، یك هزار و ۲۸۱ واحد بوده است كه از سال ۹۱ این آمار را از حدود یك هزار و ۹۳۱ و با وجود تحریم های ظالمانه ای كه برای هدف قرار دادن اقتصاد ما بوجود آمده است به یك هزار و ۲۸۱ واحد رسانده ایم.
این مقام مسئول عنوان كرد: از حیث برگزاری جلسات اقتصاد مقاومتی در سال ۹۸ استان بوشهر از نظر تعداد جلسات رتبه دوم و از حیث مصوبه ها هم رتبه اول را داشته است.
وی اظهار نمود: سال قبل بعد از پاره ای اتفاقات در نامه ای به رئیس جمهور اعلام كردیم كه لازم است با شكستن بعضی از انحصارها همه بنادر كشور فعال شوند تا مردم از مزایای آن كه رونق اقتصادی و اشتغال است بهره مند شوند.
معاون امور اقتصادی وزیر كشور با اشاره به خودروهایی كه در گمرك رسوب كرده اند، اظهار داشت: در گزارشی اعلام گردید كه ۵ هزار خودرو در گمركات كشور وجود دارد كه دستور بررسی این مورد ابلاغ گردید و بعد از انجام بررسی و برگزاری جلسات پیشنهاد نهایی این بود كه حدود ۵ هزار خودرو بلاتكلیف در گمرك با هماهنگی دستگاه های مرتبط ساماندهی گردد.
دین پرست با اشاره به مبحث كشتی بوشهر- قطر و احتیاج به رسیدگی این مورد عنوان كرد: این كشتی در هر سفر احتیاج به ۱۰۰ تن سوخت دارد. در این موارد واقعا آدم دلش می سوزد و باید وضعیت آن معلوم شود، چون سرمایه گذاری شده، كشتی گرندفری از خرداد ماه در بوشهر پهلو گرفته و احتیاج به رسیدگی عاجل دارد. لازم است كه فكری برای حل این مشكل شود و با در نظر گرفتن تمام مستندات قانونی، پیشنهاداتی برای حل مشكل و بررسی امكان بهره برداری از آن عرضه شود.
وی عنوان كرد: رئیس جمهور با تاكید بر گسترش ارتباط استانداران با نخبگان اجتماعی، اقشار مختلف دانشگاه ها، فعالان اقتصادی و رسانه ها خواسته است تا از همه این ظرفیت ها برای شناسایی بهتر مسائل و كمبودها و چاره ها و همینطور افزایش امید و انسجام اجتماعی، شناسایی راهكارهای مبارزه با رانت و فساد، بهبود مدیریت اقتصادی و افزایش تاب آوری اجتماعی و اقتصادی در مقابل تحریم ها استفاده گردد.
معاون وزیر كشور با تسلیت شهادت ناجوانمردانه فرزند برومند این مرزوبوم، سردار سلیمانی اظهار داشت: خیلی از مردم این كره خاكی امنیت امروز خویش را بطور قطع مدیون جانفشانی ها و رشادت های این مرد بزرگ هستند.1398/10/19
20:03:53
5.0 / 5
4318
تگهای خبر: آمار , اقتصاد , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا