طلا باردیگر ركورد می زند

طلا باردیگر ركورد می زند

به گزارش بازاری در نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز كارشناسان وال استریت با اشاره به بالا ماندن قیمت طلا با وجود رشد ارزش دلار و سهام، عوامل فنی و نگرانیهای پیرامون تأثیر منفی شیوع ویروس كرونا بر اقتصاد جهانی، به افزایش قیمت طلا در معاملات هفته جاری خوش بین بودند.به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، قیمت طلا در نیمه اول هفته گذشته نوسان اندكی داشت اما در نیمه دوم هفته بعد از اینكه معلوم شد شمار موارد جدید مبتلا شدن به ویروس كرونا در چین افزایش پیدا كرد و شیوع این اپیدمی برخلاف تصور قبلی آهسته نشده است، افزایش پیدا كرد.

ادامه اپیدمی ویروس كرونا و ابتلای هزاران نفر به آن و افزایش آمار مرگ و میر و صدمه شدید اقتصادی این ویروس مرگبار، سبب بالا رفتن خطر گریزی سرمایه گذاران و تقویت تقاضا برای خرید داراییهای امنی نظیر طلا شد.

در نظرسنجی كیتكونیوز از كارشناسان وال استریت، ۱۷ نفر شركت كردند كه ۱۱ نفر معادل ۶۵ درصد افزایش قیمت و یك نفر معادل شش درصد كاهش قیمت طلا را پیشبینی كردند و پنج نفر معادل ۲۹ درصد نظری نداشتند.

در این بین، ۷۲۶ نفر در نظرسنجی آنلاین كیتكونیوز از سرمایه گذاران شركت كردند كه ۴۷۲ نفر معادل ۶۵ درصد افزایش و ۱۴۸ نفر معادل ۲۰ درصد كاهش قیمت را پیشبینی كردند در حالیكه ۱۰۶ نفر معادل ۱۵ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی هفته گذشته ۶۷ درصد كارشناسان وال استریت و ۶۰ درصد سرمایه گذاران به افزایش قیمت طلا رای داده بودند. بهای معاملات آتی طلا در بازار آمریكا روز جمعه هفت دلار و ۶۰ سنت معادل ۰.۵ درصد افزایش پیدا كرد و در ۱۵۸۶ دلار و ۴۰ سنت بسته شد و برای كل هفته حدود ۰.۸ درصد افزایش ثبت نمود.

ریچارد بیكر، دبیر نشریه "اوركا ماینر" پیش بینی نمود اپیدمی ویروس كرونا وخیمتر شود و طلا تا مرز ۱۵۹۰ دلار پیشروی كرده و برای عبور از مرز ۱۶۰۰ دلار تلاش كند.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز اظهار نمود وی تا زمانی كه قیمت معاملات آتی بالای میانگین قیمت ۱۰ روزه كه در ۱۵۷۲ دلار قرار دارد و میانگین قیمت ۲۰ روزه كه در ۱۵۷۳ دلار قرار دارد، باقی بماند به افزایش قیمت طلا خوش بین مانده است و خریدار خواهد نمود.

فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در "بلو لاین فیوچرز" پیش بینی نمود قیمت طلا در هفته جاری بالاتر خواهد رفت و اگر به ۱۵۹۰ دلار برسد، به سرعت به ۱۶۰۰ دلار صعود خواهد نمود. علیرغم این كه شاخص های سهام به ركورد بالای جدیدی صعود كرده اند و دلار هم بالا می رود، طلا قیمت خویش را حفظ نموده و در حال اندوختن توان برای صعود بیشتر است.

باب هابركورن، كارگزار ارشد كالا در شركت "آر جی او فیوچرز" اظهار نمود كه قیمت طلا امكان دارد ۱۶۰۰ دلار در هر اونس را تست كند.

در این بین، شون لاسك، یكی از مدیران شركت "والش تریدینگ" تنها كسی بود كه كاهش قیمت طلا را پیش بینی نمود و علل خود برای این پیشبینی را عوامل فصلی و سودگیری احتمالی معامله گران ذكر كرد. وی به كیتكونیوز اظهار داشت: نیمه دوم فوریه تا مارس از نظر فصلی برای طلا ضعیف است و احتمال پایین رفتن قیمت طلا وجود دارد. دلیل دیگر هم آخر مناسبتهایی مانند فصل تعطیلات سال نوی چینی است كه معمولا دوره رونق خرید فیزیكی طلا است.

بر اساس گزارش كیتكونیوز، كوین گریدی، رئیس شركت فونیكس فیوچرز درباره روند قیمت طلا نظری نداشت و اظهار داشت: تصور می كنم اخباری كه از چین در مورد ویروس كرونا منتشر می شود، بازار سهام را تحت فشار قرار می دهد و به خرید فلزات رونق می بخشد. من انتظار ندارم طلا تحت تأثیر این اخبار صعود كند.
1398/11/26
15:16:03
5.0 / 5
4185
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا