مقیمی خبر داد

صرفه جویی ۵۸ میلیون یورویی ایران خودرو با داخلی سازی ۵۱ قطعه

صرفه جویی ۵۸ میلیون یورویی ایران خودرو با داخلی سازی ۵۱ قطعه

به گزارش بازاری مدیرعامل ایران خودرو ضمن اشاره به صرفه جویی 58 میلیون یورویی با داخلی سازی 51 قطعه و مواد اولیه اشاره كرد: ما برای اهداف خود مجبور هستیم از مسیر شركت های دانش بنیان حركت نماییم كه خوشبختانه توانسته ایم مجموعه سیاست هایی را در گروه صنعتی ایران خودرو در امتداد پشتیبانی از این شركت ها اتخاذ نماییم.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، فرشاد مقیمی در مراسم عقد تفاهم نامه با شركت های دانش بنیان برای طراحی و تولید قطعات خودرو در حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری كه در محل این شركت برگزار شد؛ اظهار نمود: در میزهای تعمیق ساخت داخل، در میز نخست تابحال ۲۴ قطعه با كاهش ارزبری ۳۷ میلیون یورویی، میز دوم ۱۲ قطعه با كاهش ارزبری ۴۴ میلیون یورویی و میز سوم یك قطعه كه منجر به صرفه جویی ارزی ۴۶ میلیون یورویی شده است، تابحال به تولید انبوه رسیده اند. ساخت داخل بعنوان كلیدی ترین و مهم ترین محور نهضت داخل است.
مدیرعامل ایران خودرو با بیان این گلایه كه شركت های دانش بنیان همكاریهای لازم را با شركت های قطعه سازان ندارند، اظهار داشت: هدف اصلی مراسم امروز همراه كردن این دو گروه با یكدیگر است كه می تواند منجر به توسعه دانش فنی، ارتقاء توان نوآوری، كاهش ارزبری و كاهش وابستگی به بیرون رود. حالا ۹ شركت دانش بنیان صنایع دفاع با ایران خودرو همكاری می كنند.
مدل جدید سمند با پیمایش ۴۰۰ كیلومتر در هر سوختگیری
مقیمی از رونمایی سمند جدید پایه گازسوز این شركت كه طراحی مخزن گاز آن در كف خودرو انجام شده و دیگر صندوق عقب خودرو را اشغال نمی كند آگاهی داد و اظهار داشت: این مدل سمند پیمایشی به اندازه ۴۰۰ كیلومتر در هر بار سوختگیری را خواهد داشت.
مدیر عامل ایران خودرو تصریح كرد: ۲۵۶ میلیارد تومان قرارداد این گروه صنعتی با شركت های دانش بنیان منعقد شده كه این قراردادها در حوزه لامپ های هالوژن، حسگرهای دنده عقب، ساچمه بلبرینگ، شیر هیدرولیك فرمان و ماژول میل سوپاپ سرسیلندر بوده شده است.
باید در حوزه طراحی ورود كنیم
وی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار نمود: باید بتوانیم در حوزه طراحی ها وارد شویم. با حمایت های معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و مجموعه صندوق های در رابطه با حوزه نوآوری در كشور كه دستور آن امروز صادر شد، بسیار امیدوار شدیم كه سرعت انجام كار به شدت افزایش پیدا خواهدنمود كه خبر خوشی برای قطعه سازان خواهد بود.
مقیمی اعلام نمود: با تفاهم نامه هایی كه قبل از این منعقد شدند، ۳۵ تفاهم نامه امضا شده كه در مجموع ۲۶۵ میلیارد تومان قرارداد بسته شد كه یكی از آنها به تولید انبوه رسیده و دو مورد در حال انعقاد هستند و در تفاهم نامه اخیر نیز ۸۰ تفاهم نامه بین شركت های قطعه ساز و شركت های دانش بنیان، شركت های دانش بنیان با ساپكو و... اتفاق افتاده كه در آینده نزدیك دستاوردهای خوبی خواهد داشت. هم اكنون ۲۹۰ نیاز ما روی میز گذاشته شده است.1398/12/02
13:39:49
5.0 / 5
4084
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا