عباسی به مهر خبر داد؛

موافقت رهبر انقلاب با تفویض اختیار تصویب بودجه۹۹ به كمیسیون تلفیق

موافقت رهبر انقلاب با تفویض اختیار تصویب بودجه۹۹ به كمیسیون تلفیق

بازاری: سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از موافقت رهبر معظم انقلاب با تفویض اختیار تصویب بودجه 99 به كمیسیون تلفیق آگاهی داد.اسدالله عباسی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گزارش بازاری به نقل از مهر از نامه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به مقام معظم رهبری پیرو «تصویب بودجه سال ۱۳۹۹ با استناد به اصل ۸۵ قانون اساسی» آگاهی داد.
وی با اشاره به مفاد این نامه اظهار داشت: رئیس مجلس شورای اسلامی در این نامه از مقام معظم رهبری درخواست نمود كه با توجه به این كه مجلس برمبنای تصمیم ستاد مقابله با كرونا نمی تواند جلسه ای را تشكیل دهد و همین طور از آنجایی كه اكثریت نمایندگان با تصویب بودجه سال ۹۹ با استناد به اصل ۸۵ قانون اساسی موافق هستند، تنها چاره موجود این است كه رهبر معظم انقلاب در این زمینه حكم حكومتی دهند.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان كرد: پیرو این نامه مقام معظم رهبری دستور دادند كه اصل ۸۵ قانون اساسی درباره تصویب بودجه سال ۹۹ عملیاتی شود.
عباسی افزود: بر این اساس مقرر شد كه بودجه تصویب شده در كمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ به شورای نگهبان ارسال شود و در صورتیكه شورای نگهبان این بودجه را تایید كند، این مصوبه قانونی خواهد شد.
وی اظهار داشت: بر این اساس، مجلس شورای اسلامی تا آخر سال جلسه ای درباره بودجه سال ۹۹ نخواهد داشت و این بودجه كه در كمیسیون تلفیق به تصویب رسیده، به دولت ابلاغ خواهد گردید.


منبع:

1398/12/14
22:13:26
5.0 / 5
3429
تگهای خبر: بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا