معاون گمرك ایران خبر داد

ترخیص 100 دستگاه ونتیلاتور و 1000 دستگاه كمك تنفسی

ترخیص 100 دستگاه ونتیلاتور و 1000 دستگاه كمك تنفسی

به گزارش بازاری معاون فنی گمرك ایران، از ورود بیشتر از ۱۵ میلیون عدد ماسك سه لایه و N۹۵ طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، ۲۸ و ۲۹ اسفندماه به كشور اطلاع داد.


به گزارش بازاری به نقل از گمرك ایران، مهرداد جمال ارونقی اظهار داشت: علاوه بر محموله هایی كه پیش از این اطلاع رسانی شد، محموله ماسك سه لایه به تعداد ۴ میلیون عدد روز چهارشنبه ۲۸ اسفندماه از كشور چین به طریق هوایی وارد فرودگاه امام خمینی (ره) و محموله بزرگ بعدی ماسك سه لایه به تعداد ۱۱ میلیون عدد و ۷۰۰ هزار ماسك N۹۵ روز پنجشنبه وارد كشور خواهد شد.
شایان ذكر است به همراه این محموله های عظیم، ۱۰ دستگاه تولید ماسك هم در آستانه ورود به كشور است كه ظرفیت تولید هر دستگاه، ۱۲۰ هزار ماسك در روز می باشد.
این مقام مسئول اضافه كرد: گمرك فرودگاه امام خمینی (ره) به صورت شبانه روزی نسبت به انجام تشریفات گمركی كالاهای مذكور اقدام نموده و مقرر گردیده كالاهای مذكور با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و نظارت گمرك مزبور به صورت حمل یكسره در اختیار مراجع ذیربط قرار گیرد.
معاون گمرك ایران همینطور از ترخیص ۱۰۰ دستگاه ونتیلاتور تنفسی طی شب گذشته از گمرك فرودگاه امام خمینی (ره) اطلاع داد. بنابر اعلام ارونقی، علاوه بر ۱۰۰۰ دستگاه كمك تنفسی ترخیص شده از گمرك قزوین، الان محموله دیگری طی ۶ فقره اظهارنامه مشتمل بر ۱۰۰۰ دستگاه كمك تنفسی و ماسك های مربوطه كه برای بیماران كرونایی هم مورد استفاده قرار می گیرد و امروز بامداد به گمرك بندر انزلی اظهار شده در انتها تشریفات ترخیص قرار گرفته كه این محموله ظرف یوم جاری ترخیص می گردد.
ارونقی اضافه كرد: تشریفات بیشتر از ۱۰۰ هزار ماسك مخصوص لارنژیال پزشكی هم با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در گمرك شهید رجائی بندرعباس در حال انجام می باشد كه نسبت به ترخیص این تعداد ماسك هم از راه گمرك مذكور ظرف یوم جاری اقدام خواهد شد.

1398/12/27
19:21:28
5.0 / 5
3536
تگهای خبر: آموزش , تولید , طلا , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا