وزیر راه و شهرسازی مطرح كرد

ارسال اظهارنامه مالیاتی برای صاحبان خانه های خالی در مهرماه

ارسال اظهارنامه مالیاتی برای صاحبان خانه های خالی در مهرماه

بازاری: قزوین وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: دریافت مالیات از واحدهای مسكونی بدون سكنه است كه در این خصوص سامانه ملی املاك و اسكان طراحی شده و در اختیار سازمان امور مالیاتی قرارگرفته و تا مهرماه ۹۹ اظهارنامه های مالیاتی برای صاحبان خانه های خالی ارسال می شود.


محمد اسلامی در حاشیه سفر خود به قزوین، در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح ملی مسکن خاطرنشان کرد: در مرحله اول برای اقدام ثبت ملی مسکن محدودیت زمان داشتیم اما در مرحله دوم محدودیت زمان نداشتیم و هرکسی که خواست ثبت نام کرد، با عنایت به زمانی که صرف کردیم همه با فراغت خاطر به صورت پیامک با از راه ورود به سایت ثبت نام کردند.
وی ادامه داد: همینطور مهلت ثبت نام را تمدید کردیم و افرادی که با پیامک ثبت نام کردند می توانند مجدداً وارد سامانه شوند و ثبت نام کنند، مسکن ملی پروژه ویژه خانه اولی ها است و برای نخستین بار است که ثبت نام مسکن نیازی به رجوع حضوری ندارد و روند ثبت نام و معرفی به بانک به صورت مجازی انجام می شود و هنگام تحویل زمین احتیاج به حضور است.
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: طبق آمار ثبت نام کنندگان، پایین ترین سن ثبت نام کنندگان ۱۸ سال و معدل سنی ثبت نام کنندگان ۳۴ سال را نشان می دهد، این مورد نشان داده است که نوبت جوانان رسیده است و خوشحالیم که می توانیم به جوانان خدمت عرضه دهیم، از طرفی این مسکن در چند دهک جداگانه تعریف شده است و برای محرومان دهک یک و دو به صورت جداگانه پیشبینی شده است.
وی بیان نمود: هدف از اجرای اقدام ملی مسکن طرح خانه دار کردن مردم فاقد مسکن می باشد و می تواند همه افراد را پوشش می دهد و به یک جریان پایدار تبدیل شود؛ در هیئت دولت هم مشوق های جدیدی در آئین نامه های ساماندهی زمین و مسکن ایجاد کردیم که رغبت و انگیزه سرمایه گذاری در این عرصه افزایش پیدا کند.
اسلامی تاکید کرد: هیئت دولت برای واگذاری زمین به کسانی که می خواهند مسکن استیجاری راه اندازی کنند مشوق هایی در نظر گرفته است با این ظرفیت های قانونی و تخصیص زمین که به وفور عرضه می نماییم و مشوق های لازم برای مسکن می توانیم به نتایج خوبی برسیم، هم اکنون زمین طرح ملی مسکن ۴۰۰ هزار واحدی در سرتاسر کشور تأمین شده است و در تلاش هستیم که بتوانیم تمام ثبت نام کنندگان را صاحب خانه نماییم.
افزایش اجاره خانه بیشتر از ۲۵ درصد ممنوع
وی تصریح کرد: پیشگیری از افزایش بیشتر از ۲۵ درصدی اجاره بها مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا است که برای تمام آحاد مردم و دستگاه های اجرایی لازم الاجرا است، طبق این مصوبه سقف افزایش اجاره خانه در تهران ۲۵ درصد، در کلان شهرها ۲۰ درصد و در باقی استان ها ازجمله قزوین ۱۵ درصد است.
وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: با عنایت به انتشار کرونا یکی از مهم ترین سیاست های دولت این است که از حرکت های بدون منطق و از التهاب کاذب مسکن جلوگیری می کند، طبق این مصوبه قراردادهای اجاره تمدید می شود تا زمانی که شرایط کرونا وجود دارد و وزارت بهداشت آخر آنرا سه ماه آینده اعلام نموده این ضابطه پابرجا است.
وی بیان نمود: ستاد ملی کرونا تلاش دارد از مواردی که سبب گسترش ویروس می شود جلوگیری کند، ازاین رو اسباب کشی و رفت وآمدهای غیرضروری سبب شیوع لجام گسیخته این ویروس می شود، مستأجری که تکالیف خویش را انجام نداده و از راه دادگاه های صالحه برای آنها حکم تخلیه صادرشده ظرف مدت دو ماه مکلف هستند تخلیه خانه را انجام دهند و یا مالکی که واحد خویش را فصلی فروخته باشد مستأجر باید ظرف دو ماه پس از اعلام رسمی فروش، واحد را تخلیه کند.
اسلامی تصریح کرد: تمامی معاملاتی که در دفاتر اسناد رسمی و بنگاه های معاملاتی صورت می گیرد باید در سامانه ثبت معاملات ثبت و کد رهگیری دریافت شود، این امر کمک می نماید تا هیجانات کاذب که هیچ پشتوانه ای ندارد و زمینه واقعی ندارد مهار شود.
ساخت سوئیت های ۲۵ متری صحت ندارد
وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: مبحث ساخت سوئیت های ۲۵ متری حقیقت ندارد، در دولت چنین موضوعی مطرح نیست و تا زمانی که این دولت وجود دارد، این مورد اجرایی نمی گردد، همینطور مسکن های خالی بر مبنای اطلاعات عرضه شده توسط مرکز آمار ایران بیشتر از دو میلیون واحد مسکن خالی در کشور وجود دارد و تمهیدی که برای این امر اندیشیده شده دریافت مالیات از واحدهای مسکونی بدون سکنه است که در این خصوص سامانه ملی املاک و اسکان طراحی شده و در اختیار سازمان امور مالیاتی قرارگرفته و تا مهرماه سال جاری اظهارنامه های مالیاتی برای صاحبان خانه های خالی ارسال می کند.
راه های روستایی تا ۱۴۰۰ باید آسفالت شود
وی با اشاره به راه های روستایی خاطرنشان کرد: نباید در سال ۱۴۰۰ حتی یک جاده روستایی بالای ۵۰ خانوار بدون آسفالت در کشور وجود داشته باشد، جاده های روستاهای بالای ۵۰ خانوار استان قزوین هم باید در اسرع وقت آسفالت شوند چونکه در غیر این صورت این یک عقب افتادگی به حساب می آید.
اسلامی همینطور با اشاره به عوارضی قزوین به کرج اظهار نمود: هیچ عوارضی در سطح کشور برداشته نمی گردد صرفا عوارض پیمایشی می شود، عوارضی قزوین- کرج هم پیمایشی شده است، نکته مهم این است که بخشی که مربوط به مهرگان است را تکمیل نماییم، خودروهایی که تکرار تردد دارند به تناسب تردد تخفیف می گیرند و این مورد در سیستم پیمایش تعریف شده و از شنبه آینده اجرایی می شود.
ایشان در ادامه با اشاره به اراضی هفت سنگان تصریح کرد: پرونده اراضی هفت سنگان قزوین به قوه قضاییه مربوط می شود و الان در حال رسیدگی است، پس از رسیدگی نتیجه به صورت گزارش از استانداری استان قزوین به وزارت راه و شهرسازی ارسال می شود و این وزارتخانه با عنایت به حوزه اختیارات خود در این حوزه ورود پیدا می کند.
منبع:

1399/04/10
13:28:36
5.0 / 5
2691
تگهای خبر: آمار , بانك , خودرو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا