نایب رییس كانون انجمن مرغداران گوشتی:

قیمت سویا در بازار آزاد 12هزارتومان شد

قیمت سویا در بازار آزاد 12هزارتومان شد

به گزارش بازاری نایب رئیس كانون انجمن مرغداران گوشتی با اشاره به افزایش قیمت نهاده های دام و طیور اظهار داشت: در شرایط كنونی تولید مرغ برای تولیدكنندگان توجیه اقتصادی ندارد و حتی به صورتی ضرر است.


حبیب اسدالله نژاد در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه متاسفانه ذرت با قیمت ۳۰۰۰تومان و سویا هم ۵برابر قیمت مصوب یعنی ۱۲هزارتومان در بازار آزاد خرید و فروش می شود، اظهار نمود: قیمت نهاده های دام و طیور و همین طور واکسن و دارو افزایش یافته است و شرایط به شکلی شده که تولید مرغ برای تولید کننده توجیه اقتصادی ندارد.
وی افزود: هم اکنون قیمت مرغ زنده ۱۲هزارو۵۰۰ و قیمت مرغ گرم در بازار ۱۹هزارتومان است.
نایب رئیس کانون انجمن مرغداران گوشتی افزود: تولیدکنندگان جوجه یکروزه مجبور هستند جوجه هایشان را که قیمت تمام شده تولیدشان بیش از ۳۰۰۰تومان است کمتر از ۱۰۰۰تومان به فروش برسانند.
وی اشاره کرد: دولت با ارز ۴۲۰۰تومانی نه فقط قادر به تامین نهاده ها نیست، بلکه این ارز دولتی سبب شده تامین نهاده ها با ارز آزاد با بحران و چالش همراه شود. برای خروج از این بحران دولت باید قیمت را رهاسازی کند و دست از ارز ۴۲۰۰تومانی بردارد.
اسدالله نژاد اشاره کرد: دولت حدود ۳۰درصد از نهاده های دامی را تامین می کند و مابقی توسط خود تولیدکنندگان از بازار آزاد تهیه می شود. دولت بهتر است همین ۳۰درصد را تامین نکند.
بگفته وی اگر نهاده ها با ارز ۴۲۰۰تومانی تامین نشود ممکنست قیمت مرغ حتی به ۳۰هزارتومان هم برسد و لازم است تصمیم درستی دراین زمینه اتخاذ شود.
نایب رئیس انجمن کانون مرغداران گوشتی در آخر اظهار داشت: معین نیست نهاده های محدودی که با ارز ۴۲۰۰تومانی توزیع می شود به دست چه کسانی می رسد. لازم است دولت تخصیص ارز را کنار بگذارد تا دیگر در بخش تامین نهاده ها با چالش و فساد مواجه نشویم.
منبع:

1399/06/17
12:28:47
5.0 / 5
1676
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا