برداشت پسته در میبد ۳۰ درصد افزایش یافت

برداشت پسته در میبد ۳۰ درصد افزایش یافت

به گزارش بازاری یزد مدیر جهادكشاورزی شهرستان میبد از افزایش ۳۰ درصدی برداشت محصول پسته از باغات این شهرستان اطلاع داد.


«صدر پورکوثری» در گفتگو با ایسنا ضمن اعلام این خبر، خاطرنشان کرد: برداشت پسته سال جاری شهرستان میبد نسبت به سال قبل وضعیت بهتری داشته و با عنایت به متوسط برداشت پسته ۱.۵ تن به ازای هر هکتار، پیشبینی می شود در مجموع ۱۸۰۰ تن پسته خشک از باغات شهرستان برداشت شود.
به قول مدیر جهادکشاورزی شهرستان، جمعاً یک هزار و ۳۵۰ هکتار باغات پسته در این شهرستان وجود دارد که یک هزار و ۲۰۰ هکتار از آنها بارور است.
وی با بیان این که شرایط اقلیمی مناسب شهرستان سبب افزایش ۳۰ درصدی محصول پسته امسال شده است، تصریح کرد: ارقام بومی شهرستان نسبت به ارقام غیربومی نظیر اکبری، سال جاری وضعیت بهتری دارند.
پورکوثری مهمترین ارقام پسته بومی شهرستان میبد را کله قوچی، بادامی و فندقی نام برد و اظهار داشت: عمده محصول صادراتی پسته شهرستان مربوط به ارقام بومی است که به علت سازگاری با محیط شهرستان مقاوم تر و از طعم و مزه بهتری هم برخوردار می باشند.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان در انتها هم به کشاورزان سفارش کرد که با عنایت به مقاومت ارقام بومی در مقابل شرایط اقلیمی و آفات در جهت توسعه کشت این ارقام همت گمارند تا در ازای کمترین صدمه وارده، بیشترین سودآوری را از کشت این محصول داشته باشند.1399/07/01
19:24:15
5.0 / 5
1627
تگهای خبر: صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا