بازبینی در محدودیت حداقل ظرفیت جهت صدور جواز تأسیس های جدید

بازبینی در محدودیت حداقل ظرفیت جهت صدور جواز تأسیس های جدید

بازاری: معاون طرح و برنامه وزارت صمت اعلام نمود باتوجه به لزوم رفع موانع تولید، بهبود فضای كسب و كار و پشتیبانی از سرمایه گذاری جدید در سالی كه توسط مقام معظم رهبری با عنوان جهش تولید نام گذاری شد، بازبینی در دستورالعمل اعمال محدودیت حداقل ظرفیت جهت صدور جواز تأسیس برای سرمایه گذاری های جدید به سازمان های استانی ابلاغ گردید.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، سعید زرندی اظهار نمود: در سال ۱۳۹۵ برای صدور جواز تاسیس ۸۶ فعالیت صنعتی، حداقل ظرفیت تعیین شده بود که سرمایه گذارانی که می خواستند جواز بگیرند، باید آنرا رعایت می کردند و پایین تر از ظرفیت های اعلام شده جوازی صادر نمی شد.
وی ادامه داد: بر طبق درخواست سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانی و تقاضاهای واصله از طرف سرمایه گذاران جدید (عمدتاً کوچک و متوسط) نقاط ضعف و قوت ابلاغیه مذکور در جلسات گوناگون و به صورت جامع بررسی گردید.
معاون طرح و برنامه وزارت صمت اظهار داشت: تعداد رشته کارهای مشمول محدودیت فوق، از ۸۶ رشته فعالیت، به ۱۶ رشته فعالیت که رعایت حداقل ظرفیت تولید به سبب اهمیت رقابت پذیری این صنایع، اجتناب ناپذیر است، کاهش یافته و به سازمان های استانی ابلاغ گردید.
زرندی اشاره کرد: البته از سازمان های استانی می خواهیم که در غالب سفارش به سرمایه گذاران جدید درباره رعایت حداقل ظرفیت این رشته ها عمل کنند اما دیگر محدودیت صدور جواز نخواهیم داشت.
منبع:

1399/07/05
13:42:07
5.0 / 5
1754
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا