قیمت ماءالشعیر و مالت 50 درصد افزایش یافت

قیمت ماءالشعیر و مالت 50 درصد افزایش یافت

دبیر انجمن تولیدكنندگان ماءالشعیر و مالت از افزایش ۵۰ درصدی قسمت محصولات این صنعت به علت افزایش قیمت و مشكلات تأمین مواد اولیه اطلاع داد و اظهار داشت كه به دنبال شیوع كرونا و مشكلات اقتصادی ناشی از آن تقاضای ماءالشعیر و مالت ۳۰ تا ۳۵ درصد كاهش یافته است.


سید حمیدرضا کمال علوی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: سال جاری به علت افزایش قیمت مواد اولیه داخلی و وارداتی مجبور شدیم دو مرحله افزایش قیمت داشته باشیم. هم اکنون علاوه بر مشکلات مربوط به تأمین مواد اولیه، عدم ثبات قیمت ها هم تولیدکنندگان را گرفتار مشکل کرده است.
وی با اشاره به اینکه صنعت ماءالشعیر وابستگی زیادی به مواد اولیه وارداتی دارد، خاطرنشان کرد: بخشی از ماده اصلی تشکیل دهنده ماءالشعیر یعنی مالت و رازک از راه واردات تأمین می شود.
قیمت بطری یک لیتری ماءالشعیر، از آبان ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان
به قول دبیر انجمن تولیدکنندگان ماءالشعیر و مالت، هر بطری یک لیتری ماءالشعیر از آبان ماه به قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه خواهد شد. قیمت این محصول پارسال ۷۰۰۰ تومان بوده است، یعنی محصولات این صنعت حدود ۵۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش قیمت دارد.
کرونا هم بازار داخل را راکد کرد و هم بازار خارجی
او همینطور از کاهش ۳۰ تا ۳۵ درصدی تقاضای ماءالشعیر و مالت به دنبال شیوع کرونا اطلاع داد و اظهار داشت: قبل از کرونا محصولات ما در سفره مردم وجود داشت، اما در شرایط کنونی که مردم بیشتر درگیر تأمین کالاهای اساسی زندگی خود هستند تقریباً ماءالشعیر از سفره بیشتر مردم حذف گردیده است.
کمال علوی همینطور در ادامه اظهار داشت که به دنبال انتشار ویروس کرنا صادرات محصولات این صنعت هم تضعیف شده و فقط مقدار کمی صادرات به عراق و برخی دیگر از کشورهای همسایه انجام می شود. اما به صورت میانگین در سال های گذشته ۱۰ درصد تولیدات ماءالشعیر و مالت صادر می شد که حالا به مراتب خیلی کمتر شده است.
منبع:

1399/07/28
16:41:19
5.0 / 5
1282
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا