وزیر صنعت، معدن و تجارت:

طرح مشترك دولت و مجلس برای ساماندهی بازار خودرو بزودی اعلام می شود

طرح مشترك دولت و مجلس برای ساماندهی بازار خودرو بزودی اعلام می شود

طبق اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه مشترك با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، كارگروه مشتركی میان وزارت صمت و كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی جهت بررسی موضوعات مهمی همچون خودرو تشكیل شده و به زودی طرح مشتركی برای ساماندهی بازار خودرو عرضه خواهیم كرد.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، علیرضا رزم حسینی ضمن تاکید بر لزوم افزایش کیفیت تولیدات خودرویی کشور خاطرنشان کرد: باید شرایط برای عبور از انحصار دو شرکت بزرگ خودروسازی و افزایش تولیدات با هدف رقابت پذیری محصولات خودرویی در سطح بازار فراهم نماییم. بزودی طرح مشترک دولت و مجلس برای ساماندهی تولید و بازار خودرو عرضه خواهد شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه با عنایت به علاقه مندی مردم برای سرمایه گذاری در خودرو بعنوان یک کالای مصرفی بادوام، ضروریست که این محصول مهم با استراتژی مشخصی در میزان تولیدات و کیفیت، عرضه گردد، خاطرنشان کرد: در ارتباط با هر یک از این موضوعات به صورت مشترک با کمیسیون صنایع و معادن مجلس در حال بررسی و برنامه ریزی لازم هستیم و خوشبختانه کمیسیون همکاری بسیار خوبی در این عرصه با وزارت صمت داشته است.
وی تصریح کرد: با عنایت به اهداف تعیین شده در این طرح مشترک، جای امیدواری است که وضعیت بازار خودرو بهبود یابد و از این وضعیت نابسامانی که وجود دارد بتوانیم عبور نماییم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: اولویت نخست وزارتخانه، حمایت ویژه واحدهای توانمند و افزایش تولیدات رقابتی در حوزه خودرو کشور است و تقویت شرکت هایی که توانمندی لازم را در این حوزه دارند را در دستور کار دارد تا بتوانیم انحصار موجود را از بین ببریم.
این در شرایطی است که علاه بر بررسی شرایط موجود و راهکارهای پیشنهادی برای ساماندهی بازار خودرو که در آخرین جلسه برگزار شده کمیته خودرو، اخیرا وزیر صنعت، معدن و تجارت از قیمت گذاری دستوری خودرو و با وجود ادعای شورای رقابت بر قیمت گذاری دستوری گلایه نمود.
وی با اشاره به اینکه قیمت های دستوری، صنعت خودرو کشور را با زیان هنگفت روبرو کرده است، اظهار داشت: با توجه نوع قیمت گذاری، شاهد سه نوع قیمت مصوب، تمام شده و قیمت بازار هستیم. در شرایط فعلی باید نقدینگی موجود به سمت بخش های مولد کشور هدایت و عطش بازار خودرو به شکل موثری کنترل شود.
منبع:

1399/07/30
14:14:42
5.0 / 5
1488
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا