استارتاپ های بیمه ای به میدان آمدند

استارتاپ های بیمه ای به میدان آمدند

به گزارش بازاری با ایجاد زیست بوم فناورانه از جانب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری استارتاپ های مختلفی برای توسعه صنعت بیمه در كشور به راه افتاده است.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، هم اکنون صنعت بیمه در راه حرکت به سمت نوآوری و فناوری با برخی چالش ها مواجه می باشد. مقررات در ارتباط با الگوی کسب و کار و مقررات احراز هویت دیجیتالی همچون این چالش ها هستند.
بر ای این منظور هم اکنون استارتاپ های مختلفی در حوزه بیمه تشکیل شده اند. این استارتاپ ها با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سبب ایجاد یک تحول ساختاری در این عرصه شده اند. هر چند برای رسیدن به نقطه مطلوب باید تعداد بیشتری ایده و محصول نوآورانه به صنعت بیمه تزریق شود.
بر اساس سند چشم انداز افق ۱۴۰۴، دهک های پایین درآمدی هم باید از خدمات بیمه ای مناسب برخوردار باشند. برای نیل به چنین هدفی باید سرعت عرضه خدمات افزایش یابد و قیمت ها هم کاهش پیدا کند. چنین هدفی تنها با آنلاین کردن خدمات و فعالیت استارتاپ ها و شرکتهای فناور به دست می آید.
تنوع بخشی به بیمه نامه ها، امکان استفاده از دستیاران و مشاوران آنلاین بیمه ای، استفاده از ظرفیت بزرگ شبکه های اجتماعی و امکان پرداخت هزینه بیمه، فقط در زمان استفاده از آن، بعضی از مزیت ها و پیشنهاداتی است که در زیست بوم نوآوری صنعت بیمه مطرح گردیده است.
بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، فعالیت شرکتهای دانش بنیان، صنایع نرم و خلاق و استارتاپ های مختلف در صنعت بیمه سبب می شود تعداد شرکتهای بیمه گر افزایش یابد. این افزایش رقابت در نهایت به نفع مصرف کننده است و سبب می شود که مصرف کننده خدمات با کیفیت تری را با قیمت کمتر دریافت کند.
منبع:

1399/08/24
22:40:22
5.0 / 5
1410
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا