خبر خوش برای تولیدكنندگان

خبر خوش برای تولیدكنندگان

رئیس مرکز ساخت داخل، صنایع ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام نمود که با اقدامات اخیر قوه قضاییه ضمانت اجرایی قوی برای قانون ساخت داخل وجود دارد و تولید کنندگانی که احساس می کنند خلاف این قانون عمل می شود، می توانند به دفتر هیئت نظارت که در مرکز ساخت داخل ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت مستقر شده اطلاع رسانی کنند تا این مساله پیگیری شود.


سید محمد مهدی هادوی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: قوه قضاییه اخیراً در ارتباط با نحوه رسیدگی به جرائم ناشی از قانون حداکثر استفاده از ساخت داخل ماشین سازی و تجهیزات ابلاغیه داشته است.
به قول وی بر مبنای ماده ۲۲ قانون قوه قضاییه باید برای پیگیری جرائمی که در ماده ۲۱ عنوان شده شعباتی را مشخص نماید که حدود ۲ ماه پیش قوه قضاییه در این رابطه مکاتبه و شعباتی را در ارتباط با قانون حداکثر استفاده از ساخت داخل معرفی نمود.
همینطور به قول این مقامات مسئول در تکمیل روند یاد شده قوه قضاییه دستورالعمل صادر کرده که به امضای رئیس این قوه هم رسیده و در آن نحوه رسیدگی به صورت کامل شرح داده شده است. ازاین رو قوه قضاییه فراتر از چیزی که قانون به او محول کرده این مورد را به صورت پررنگ حمایت می کند و به عبارتی هر سه قوه محکم از بحث ساخت داخل حمایت می کنند.
او همینطور درباره روند رسیدگی و شکایت در این حوزه اظهار داشت: افراد یا تولید کنندگانی که احساس می کنند خلاف این قانون عمل می شود، می توانند به دفتر هیئت نظارت که در مرکز ساخت داخل ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت مستقر شده اطلاع رسانی کنند تا این مساله پیگیری شود. مطابق قانون این شکایت در دفتر هیئت نظارت مطرح می شود و اگر مغایر قانون بودن عملیات دستگاه ها و نهادها مسجل شود ابتدا به دستگاه اخطار داده می شود و در نهایت اگر جرائم مطابق قانون مشخص باشد، به قوه قضاییه اعلام می شود.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون ضمانت اجرایی قوی برای قانون ساخت داخل وجود دارد، خاطرنشان کرد: این گام مثبت و مهمی است که می تواند تولید کنندگان را در بحث پشتیبانی از تولید داخل پشت گرم کند.
هادوی در انتها تصریح کرد که این قانون شامل دو قسمت یعنی پروژه ها و طرح ها و قسمت دوم کالای مصرفی و کالای مصرفی بادوام است که در قسمت اول مشمولان قانون هنگام خرید خارجی باید مصوبه هیات نظارت را دریافت نمایند و در زمینه کالای مصرفی و کالای مصرفی بادوام هم دستگاه ها و مشمولان قانون موظف می باشند حتما کالای ایرانی خریداری کنند.
رئیس مرکز ساخت داخل، صنایع ماشین سازی و تجهیزات همینطور به تولیدکنندگان پیشنهاد کرد که قانون ساخت داخل را مطالعه کنند و اگر احساس می کنند در جایی خطایی اتفاق افتاده به دفتر ساخت داخل وزارت صمت اطلاع رسانی کنند.
منبع:

1399/09/27
11:14:12
5.0 / 5
895
تگهای خبر: تولید , خرید , صنعت , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا