كامیون های وارداتی دست دوم تا ۲ ماه آتی وارد بازار می شوند

كامیون های وارداتی دست دوم تا ۲ ماه آتی وارد بازار می شوند

به گزارش بازاری مشاور سازمان راهداری در نوسازی ناوگان اظهار داشت: 2 هزار دستگاه کامیون در گمرکات منتظر ثبت سفارش برای ورود به کشور هستند که ظرف یک تا 2 ماه آتی به دست مصرف کنندگان خواهد رسید.به گزارش بازاری به نقل از مهر، صدرالله بمانا عصر امروز در برنامه زنده تلویزیونی شبکه خبر با اعلان اینکه باتوجه به مشکلاتی که موجود است روند نوسازی ناوگان فرسوده سنگین از نظر ما مناسب نمی باشد اظهار داشت: امیدواریم روند نوسازی خیلی بهتر از وضع کنونی باشد.
وی افزود: باتوجه به مشکلاتی همچون تحریم ها و ارز که وجود دارد باید اقدامات لازم در عرصه تولید داخل خودروی سنگین افزایش یابد و از طرف دیگر روند واردات برای ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا مناسب شود.
بمانا اضافه کرد: نخستین برنامه ما در کل کشور طرح نوسازی ناوگان درون شهری و برون شهری است که حدود ۱۷۶ هزار و ۵۵۰ دستگاه کامیون، اتوبوس، مینی بوس و کامیونت درون و برون شهری دیده شده است.
وی با اعلان اینکه این طرح با عنوان طرح ریاست جمهوری در دستور کار قرار گرفته است اظهار داشت: تا حالا حدود ۶۰۰ دستگاه کامیون نوساز تحویل داده شده و یا در حال تحویل به متقاضیان است.
بمانا توضیح داد: ۱۰۵ دستگاه اتوبوس هم در حال تحویل است که الان در حال اجرای مراحل تکمیلی آن هستیم.
مشاور سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در نوسازی ناوگان با اعلان اینکه قرارداد نوسازی ۱۲ هزار دستگاه ناوگان درون و برون شهری داریم اظهار داشت: از این مقدار قرارداد حدود ۶ هزار دستگاه از این ناوگان مربوط به کامیون است.
بمانا بیان کرد: به سبب تحریم و افزایش قیمت ارز، اجرای این طرح مشکلات زیادی برای ما به وجود آورده است.
وی تاکید کرد: افزایش تولید داخل خودرو های سنگین، نیازمند تامین برخی قطعات است که به سبب افزایش نرخ ارز و همین طور تحریم، برای واردات آنها و اجرائی کردن تولید داخل، با مشکلاتی روبه رو شده ایم؛ تامین ارز واردات این قطعات در بانک مرکزی شده که ارز آنها باید تحویل داده شود؛ با این وجود برای جابه جایی ارز هم با مشکلات زیادی روبه رو هستیم.
وی اشاره کرد: طی دو سال قبل اجرای طرح ریاست جمهوری با مشکلات بسیاری روبه رو بوده بنا بر این روند اجرای آن با کندی همراه بود.
بمانا افزود: ما در کنار طرح ریاست جمهوری طرح دیگری در دستور کار خود قرار داده ایم به نام بند ۳ ماده ۳۰ قانون رفع موانع تولید که هم اکنون در دست اجراست و با اجرای آن کامیون های اروپایی زیر ۳ سال ساخت وارد می شود.
وی اضافه کرد: بیش از ۲۰۰ دستگاه از این کامیون ها تا حالا ثبت سفارش شده و واردکنندگان منتظر هستند مشکلات ثبت سفارش و ارزی آنها حل شود تا وارد کشور کنند.
مشاور سازمان راهداری در امر نوسازی ناوگان اظهار نمود: ما در خرداد ماه فراخوان واردات کامیون های زیر ۳ سال ساخت اروپایی، ژاپنی و کره ای را منتشر کردیم که از آن زمان تا کنون، حدود ۲ هزار دستگاه از این ناوگان در گمرکات بوسیله مرزهای کشور وارد شده و باید ثبت سفارش شوند؛ ضمن اینکه استانداردهای متناسب با کشور همچون استانداردهای آلایندگی را هم می بایست دریافت نمایند.
بمانا اضافه کرد: ما در حال دریافت خدمات بعد از فروش و همین طور در حال گرفتن استانداردها هستیم و امیدواریم ظرف حداکثر یک تا ۲ ماه آتی این ناوگان به دست مصرف کنندگان و رانندگان برسد.
بمانا بیان کرد: منشأ ارز این خودرو ها، خارجی است و با رفع موانع بوسیله همکاری بانک مرکزی امیدواریم این مشکل نیز رفع گردد.


منبع:

1399/10/05
01:03:14
5.0 / 5
1106
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا