یك مقام مسئول اعلام كرد:

نحوه انتقال سهام متوفیان به وراث

نحوه انتقال سهام متوفیان به وراث

به گزارش بازاری مدیر خدمات حقوقی شرکت سپرده گذاری مرکزی در مورد نحوه انتقال قهری سهام به وراث، اظهار داشت: برای انتقال سهام به ورثه قانونی باید مراحلی را از راه سایت شرکت سمات و دفاتر پیشخوان دولت طی کرد.


به گزارش بازاری به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، علیرضا ترابی، مدیر خدمات حقوقی سمات در این خصوص توضیح داد: برای انتقال سهام به ورثه قانونی باید مراحلی را از راه سایت شرکت سمات و دفاتر پیشخوان دولت طی کرد که این مراحل بدین سان است.
وی در این خصوص اظهار داشت: در ابتدا به سایت شرکت سمات به آدرس csdiran.com مراجعه نموده و وارد قسمت خدمات انتقال سهام اشخاص متوفی می شوید. پس از مطالعه فهرست دفاتر پیشخوان دولت و انتخاب نزدیک ترین دفتر، با در دست داشتن مدارک لازم مبادرت به تشکیل پرونده قهری می کنید.
این مقام مسئول ضمن اشاره به مدارک لازم در این حوزه پاسخ اظهار داشت: گواهی نامه واریز مالیاتی، گواهی انحصار وراثت، گواهی فوت، اصل و تصویر اصل شناسنامه و کارت ملی متوفی (یا برابر اصل) و وراث مدارک مورد نیاز است.
ترابی خاطرنشان ساخت: بعد از رفتن به نخستین دفتر پیشخوان دولت نسبت به عرضه فرم نقل و انتقال قهری به یکی از ورثه یا نماینده وراث اقدام نموده و بعد از تکمیل مدارک دریافت شده به سمات ارسال می کنید.


منبع:

1399/11/13
14:42:29
0.0 / 5
721
تگهای خبر: بورس , حقوق , حقوقی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا