اوضاع مرزها در كرونای جهش یافته

اوضاع مرزها در كرونای جهش یافته

به گزارش بازاری آن طور که مسؤلان گمرک ایران می گویند هم اکنون با عنایت به محدودیت های اعمال شده در جریان انتشار ویروس کرونای جهش یافته، پس از محدودیت تردد مسافر در مرزهای چذابه و شلمچهف ممنوعیت در مرز تمرچین هم اعمال شده است ولی از لحاظ تبادل کالا اغلب مرزها به روال قبل در حال فعالیت هستند.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، با انتشار ویروس کرونای جهش یافته(انگلیسی) به تازگی محدودیت هایی در مرز عراق اعلام و ایران تردد مسافر از مرز چذابه و شلمچه را ممنوع اعلام نمود.

پیگیری آخرین وضعیت مرزها از گمرک ایران با توضیحاتی از جانب سید روح الله لطیفی - سخنگوی گمرک ایران - به ایسنا همراه بود.

توقف تردد مسافر از مرز تمرچین برای دو هفته

وی اظهار داشت که به تازگی در بخش مسافری مرز چذابه و شلمچه با عراق بسته شده است، همینطور محدودیت مسافری برای مرز تمرچین در پیرانشهر(آذربایجان غربی) اعمال شده که از امروز سوم اسفندماه به مدت دو هفته تردد مسافر از مرزهای تمرچین پیرانشهر و کیله سردشت متوقف است.

لطیفی در ارتباط با اوضاع تبادل کالا اظهار داشت که به غیر از دوغارون حدودا هیچ یک از مرزها با محدودیت در جابجایی کالا مواجه نمی باشند و روال طبیعی خویش را طی می کنند.

وی اضافه کرد: به دنبال انفحار اخیر در گمرک اسلام قلعه، همچنان ورود کالای جدید به مرز دوغارون ممنوع می باشد و کالاهای متوقف در مرز با اولویت کالاهای فاسدشدنی از جانب گمرک اسلام قلعه افغانستان پذیرش می شود.

سخنگوی گمرک اظهار داشت: در مرز عراق که محدودیت هایی برای جابجایی مسافر اعمال شده تبادل کالا صورت می گیرد اما برخی کالاها مانند سوخت به حالت حمل یک سره بوده ولی بخش دیگر به صورت ترانشیپمنت انجام می شود.

به گفته وی از مرز ماهیرود در خراسان جنوبی هم با عنایت به محدودیتی که از جانب افغانستان اعمال شده تا حدودی توقف وجود دارد؛ به صورتی که حجم حمل کالا در هر کامیون افغان به ۵۰ تن کاهش داشته و این باعث افزایش تعداد کامیون های حامل کالا و به دنبال آن توقف کامیون ها در ورودی منجر گردیده است.
1399/12/03
23:40:46
0.0 / 5
648
تگهای خبر: كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا