نوبخت اعلام كرد

افزایش ۵۰ درصدی حقوق كارمندان دولت

افزایش ۵۰ درصدی حقوق كارمندان دولت

به گزارش بازاری رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت: برای افزایش قدرت خرید کارمندان دولت در سال گذشته، 50 درصد به حقوقشان افزوده شد و این موجب شکاف و تبعیض میان دریافتی شاغلین و بازنشستگان شد.به گزارش بازاری به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، نمایندگان بازنشستگان غیرهیات علمی دانشگاه فرهنگیان و فنی حرفه ای در دیداری با معاون رئیس جمهور، خواهان تشکیل کارگروهی برای نظارت بر اجرای این مورد شده و رعایت عدالت در همسان سازی حقوق تمامی بازنشستگان شدند. آنها عنوان کردند سفره هایشان کوچک شده اما تعداد نفرات دور آن با حضور فرزندان بیکار و نوه هایشان بیشتر شده است.
نوبخت در این نشست عنوان کرد: برمبنای قانون، رصد توسعه کشور، بر عهده سازمان برنامه و بودجه کشور است. بر این اساس از سال ۹۲ تا ۹۷، برای دستیابی به توسعه اقتصادی و ایجاد رفاه نسبی بوسیله کاهش نرخ تورم و حفظ ارزش پول ملی تلاش هایی صورت گرفت و این مساعی تا حدی موجب تقلیل تورم و تبدیل نرخ دو رقمی آن به نرخ یک رقمی با حداقل کاهش ارزش پول ملی شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: از سال ۹۶ متناسب سازی حقوق بازنشستگان شروع شد؛ هر سال ۳۰۰۰ تا ۳، ۴۰۰ میلیارد تومان و امسال نیز ۲۰ هزار میلیارد تومان برای متناسب سازی پرداخت گردید.
به گفته وی، برای افزایش قدرت خرید کارمندان دولت در سال گذشته، ۵۰ درصد به حقوقشان افزوده شد و این موجب شکاف و تبعیض میان دریافتی شاغلین و بازنشستگان شد. همین مساله موجب شد اجرای طرح همسان سازی و متناسب سازی حقوق قوت بیشتری بگیرد. از همین رو کار تازه ای شروع شد. البته هنوز عده ای از طرح همسان سازی بازمانده اند؛ بنابراین در هیأت دولت نیز قرار شد که این مورد کماکان بررسی شود و همه مشکلات اجرائی به تدریج مرتفع و احقاق حق شود تا هیچ احدی از این نظام پرداخت جا نماند.
معاون رئیس جمهور اجرای قانون همسان سازی حقوق را غیرقابل بازگشت خواند که حتی در دولت بعد هم ادامه خواهد یافت و در مواجهه با درخواست بازنشستگان برای تدوین لایحه ای در دولت به منظور تثبیت دائم متناسب سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین، اضافه کرد: بااینکه مجلس هنوز لایحه دو فوریتی دولت برای این منظور را با گذشت دو ماه اعلام وصول نکرده اما دولت برای اطمینان خاطر بازنشستگان محترم می تواند لایحه ای برای دائمی کردم اجرای همسان سازی حقوق به مجلس عرضه نماید.
نوبخت با ابراز امیدواری درباب اصلاح یا تغییر نظام پرداخت بازنشستگی، اذعان داشت که اجرای طرح به نحو شایسته ای شروع شده و امیدواریم به نحو بایسته نیز آنرا به سرانجام برسانیم.


منبع:

1399/12/05
22:41:32
0.0 / 5
591
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , پول , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا