تاكید روسیه بر ادامه همكاری شركتهای روسی با ایران

تاكید روسیه بر ادامه همكاری شركتهای روسی با ایران

به گزارش بازاری دیمیتری کیکو، معاون دپارتمان کنترل محدودیتهای خارجی وزارت دارایی روسیه ضمن اشاره به این که حدود ۱۰ شرکت و سازمان روسی به علت همکاری با ایران هدف تحریمهای آمریکا قرار گرفته اند، بر ادامه همکاری شرکتهای روسی با ایران تاکید نمود.به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، اظهارات این مقام روسی در اندیشکده روسی والادی کلوب عنوان شد که حاضران درباره احتمال بازگشت آمریکا به برجام به بحث و گفت و گو پرداختند.

دیمیتری کیکو در صحبتهایی که در والادی کلوب داشت، اظهار داشت: علاوه بر احتمال رفع تحریمها ضد اشخاص و نهادهای حقوقی ایران، مبحث رفع تحریمها ضد شرکتهایی که در حوزه های قضایی دیگر شامل فدراسیون روسیه قرار دارند، مطرح است. بنا بر برآورد روسیه، آمریکا بعد از خروج از برجام در ماه مه سال ۲۰۱۸، حداکثر ۱۰ نهاد حقوقی از فدراسیون روسیه را هدف تحریم قرار داده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری تاس، این مقام روسی بازنگری رویکرد دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در برابر برجام و لغو درخواست آمریکا از سازمان ملل متحد برای احیای تحریمهای بین المللی ضد ایران را خاطرنشان کرد و اظهار داشت: با این وجود تحریمهای یکجانبه آمریکا ضد ایران به قوت خود باقی مانده اند.

وی اظهار نمود: تصور می کنم در قالب مذاکرات احتمالی بیشتر فدراسیون روسیه، درخواست از طرفین برای بازگشت به توافق، ضروریست منافع شرکتهای روسی باید در نظر گرفته شود و تلاش شود کسانی که بعد از خروج آمریکا از برجام تحریم شده اند، از فهرست تحریمها بیرون بروند.

کیکو اظهار داشت: وزارت دارایی روسیه با شرکتهای روسی که تحت تحریم قرار دارند، همکاری می کند تا تبعات محدودیتها ضد آنها را به حداقل برساند.

به گفته وی، همکاری شرکتهای روسی با ایران باید ادامه پیدا کند.

این مقام روسی اظهار نمود: مطمئن هستم که شرکتهای روسی علاقه مند به همکاری بیشتر با ایران هستند چونکه خلاف معیارهای بین المللی نیست.
1399/12/27
19:27:20
0.0 / 5
493
تگهای خبر: حقوق , حقوقی , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا