جزییات واردات ۱۴ و سه دهم میلیون تن کالای اساسی

جزییات واردات ۱۴ و سه دهم میلیون تن کالای اساسی

در نیمه ابتدای سال جاری بیش از 14.3 میلیون تن کالای اساسی وارد ایران شده است.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، پیگیری آخرین وضعیت واردات کالاهای اساسی از گمرک ایران با ارائه گزارشی از طرف ارونقی - معاون فنی گمرک - همراه بود.
بر طبق این گزارش، از شروع سال جاری تا اختتام شهریور ماه، ۱۴ میلیون و ۳۶۳ هزار تن به ارزشی بیش از ۸.۸ میلیارد دلار وارد کشور شده است.
از مجموع کالاهای وارداتی ۱۲.۴ میلیون تن با ارز ۴۲۰۰ و مابقی با ارز نیمایی وارد و ترخیص شده است.
جزییات واردات این اقلام نیز نشان میدهد هفت قلم با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد شده که شامل گندم به وزن ۲.۱ میلیون تن و ارزش ۶۹۸.۵ میلیون دلار، ذرت ۴.۳ میلیون تن به ارزشی بیش از ۱.۴ میلیارد دلار، جو ۱.۹ میلیون تن با ۵۷۵.۸ میلیون دلار، انواع دانه های روغنی ۱.۵ میلیون تن به ارزش یک میلیارد دلار، روغن خوراکی نیمه جامد مایع و خام ۱.۱ میلیون تن به ارزشی بیش از ۱.۵ میلیارد دلار و کنجاله سویا با ۱.۲ میلیون تن به ارزشی بیش از ۶۸۴.۱ میلیون دلار بوده است.
همین طور دارو تجهیزات و ملزومات پزشکی بیش از ۷۰۰۰ تن به ارزشی بالغ ۹۳۳ میلیون دلار وارد شده است.
اما سایر اقلام که با ارز نیمایی تامین و وارد کشور شدند شامل برنج ۷۱۴.۷ هزار تن به ارزشی بیش از ۶۰۸.۱ میلیون دلار، شکر خام ۷۶۴.۱ هزار تن به ارزش ۳۲۸.۸ میلیون دلار، لاستیک سنگین ۳۱.۸ هزار تن به ارزش ۱۱۶.۱ میلیون دلار وارد ایران شده است.
همین طور ماشین آلات تولیدکننده کالاهای اساسی به وزن ۲۰.۶ هزار ارزش تن به ارزشی بالغ ۲۱۶.۸ میلیون دلار، سموم تکنیکال شیمایی ۵.۵ هزار تن با ۴۸ میلیون دلار، کودهای شیمیایی ۸۲.۳ هزار تن به ارزش ۵۵ میلیون دلار و سایر کالاها نیز ۳۴۶.۵ هزار تن به ارزشی بیش از ۵۲۲.۸ میلیون دلار وارد کشور شده اند.
داروهای دامی ضروری ۱۴۲.۱ تن به ارزش بیش از ۲۰ میلیون دلار در واردات اقلام اساسی در ۶ ماه ابتدایی سال جاری قرار دارد.1400/07/04
20:39:31
5.0 / 5
190
تگهای خبر: تولید , دلار , كالا , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا