کاهش ارزش ین، خوش بینی را از ژاپن ربود!

کاهش ارزش ین، خوش بینی را از ژاپن ربود!

بازاری: به گزارش بازاری، رشد فعالیت کارخانه های ژاپن در ماه سپتامبر به پایین ترین حد خود در 20 ماه گذشته رسید چونکه شرکت ها با کاهش رشد جهانی و فشار ناشی از قیمت بالای انرژی و مواد خام مقابله می کردند که با ضعیف شدن ین تشدید شد.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، شاخص مدیران خرید در سپتامبر از ۵۱.۵ نهایی ماه قبل به ۵۱ کم شد. این رقم کندترین انبساط را از ژانویه ۲۰۲۱ نشان می دهد، بااینکه در بالای ۵۰ که انقباض را از انبساط جدا می کند، باقی ماند که به سبب مشکلات تولید و بطور کلی سفارشات جدید، که هر دو برای سومین ماه متوالی با کاهش مواجه گشتند، کم شد. سفارشات جدید با سریع ترین نرخ در دو سال اخیر کم شد.
جو هیز، اقتصاددان ارشد اس اندپی گلوبال اظهار داشت: با فشارهای تورمی و وخامت رشد اقتصاد جهانی که بر فعالیت در بخش های تولیدی و خدماتی تأثیر می گذارد، رشد کلی پایین می ماند.
طبق گزارش رویترز، خوش بینی نسبت به شرایط سال آینده در ماه سپتامبر کم شد و به پایین ترین حد خود در پنج ماه اخیر رسید که قسمتی از آن به سبب کاهش شدید ارزش ین بود.
هیز اظهار داشت: ضعف قابل توجهی که از شروع سال تا به امروز در ین مشاهده کرده ایم، همچنان فشارهای قیمتی را بیشتر می کند و شرکتها در کوشش برای انتقال کامل این هزینه های بالاتر به مشتریان هستند.
منبع:

1401/07/04
11:55:29
5.0 / 5
173
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا