عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح كرد؛

ضرورت تسهیل گری سیاست های اصل ۴۴ از جانب دولت

ضرورت تسهیل گری سیاست های اصل ۴۴ از جانب دولت

بازاری: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: دولت باید تسهیل كننده سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی برای حضور و مشاركت مردم باشد.


به گزارش بازاری به نقل از صداوسیما، علی آقامحمدی در برنامه «گفتگوی ویژه خبری» شبكه دو سیما اضافه كرد: دولتی و نفتی بودن دو عیب اصلی اقتصاد كشور است.وی اظهار داشت: رسیدن به رشد اقتصادی ۸ درصدی همزمان با تولید اشتغال و كاهش تورم سه هدف اساسی در اقتصاد كشور است.آقامحمدی با اشاره به اینكه سالانه ۵۰۰ میلیارد دلار ارزش افزوده در كشور تولید می شود، اضافه كرد: حدود ۲۰۰ میلیارد دلار پس اندازهای مردم است كه سرمایه گذاری نمی گردد.اقامحمدی اظهار داشت: یكی از مشكلات اساسی اقتصاد كشور نرخ رشد سرمایه گذاری است كه كاهنده شده است.آقامحمدی اضافه كرد: سپرده گذاری مردم در بانكها به جای سرمایه گذاری مولد شاید به صورت موقت مثبت باشد اما در نهایت غلط است و این مردم هستند كه ضرر می كنند.وی خاطرنشان كرد: هیچ كس نباید از دولتها بپذیرد كه به دوران تورم بازگردند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: سه میلیون میلیارد تومان ( سه هزار تریلیون تومان ) سرمایه كل كشور است و در صورتی كه بازدهی اش درست شود یك سوم نرخ رشد اقتصادی كشور را تأمین می كند و استفاده از روش های دانش بنیان ازجمله راه های رسیدن به آن است.
علی آقامحمدی در برنامه «گفتگوی ویژه خبری» شبكه دو سیما اضافه كرد: سالانه ۸۰۰ هزار فارغ التحصیل دانشگاه ها می خواهند وارد بازار كار شوند، اینها سرمایه دانشی كشور هستند در حالیكه مهارت ندارند.
وی اظهار داشت: تمامی تحصیل كنندگانی كه می خواهند شاغل شوند باید قبل و حین اشتغال مهارت های لازم را بیاموزند.
آقامحمدی با اشاره به اینكه نفت همچنان جزو ذخایر كشور است و ۳۵ درصد بودجه دولت و درآمد ارزی كشور از این محل تأمین می شود، اضافه كرد: برداشت از ذخایر نفت هم اكنون ۲۵ درصد است در حالیكه با استفاده از روش های دانش بنیان می گردد این درصد را افزایش داد به صورتی كه هر یك درصد برداشت بیشتر از ذخایر نفتی ۱۰ میلیارد دلار ارزش افزوده دارد.
وی اظهار داشت: عدم تعادل هایی در بازار هست كه اگر سامان یابد خیلی از مشكلات اقتصادی كشور حل می گردد.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه كرد: جمعیت كارمندی از یك میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در اول انقلاب به بیش از سه میلیون نفر رسیده است و همه آنها از پول نفت حقوق می گیرند.
آقامحمدی اظهار داشت: بیش از یك و نیم میلیون نفر از شاغلان كشور شغل دوم دارند و با بهره برداری از سامانه كد شغلی همین تعداد از نیروهای آماده به كار، شاغل می شوند.
وی با اشاره به اینكه بودجه شركت های دولتی دو برابر بودجه دولت می باشد، اضافه كرد: در دولت های یازدهم و دوازدهم ۳۰۰ شركت را كه دولت باید واگذار می كرد جزو شركت هایی شده است كه دولتی باید اداره شوند.
آقامحمدی با اشاره به اینكه در عرصه اقتصاد؛ نظام به ملت اختیاراتی داده است، اظهار داشت: این بخش خصوصی است كه باید دنبال حقش باشد و رسیدن به این حق صرفاً در قالب تشكل هایی همچون اتاق های بازرگانی، تعاون و اصناف امكان پذیر است.
وی خاطرنشان كرد: اجرای اصول اقتصاد مقاومتی بدون اصلاحات اقتصادی و بسیج عمومی مردم امكانپذیر نیست.

1396/11/29
13:21:57
5.0 / 5
5468
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بودجه , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا