رز جاویدان شاخه ای ۱۰۰ هزار تومان!

رز جاویدان شاخه ای ۱۰۰ هزار تومان!

بازاری: گل های رز جاویدان كه به قول تولیدكنندگان شان فریز شده و دو تا سه سال باقی می مانند، قیمتی حدود ۱۰۰ تا بیش از ۱۵۰ هزار تومان به ازای هر شاخه دارند و مشخص نمی باشد كه چرا این محصول با وجود تولید در داخل ایران باید وارد شود و با قیمت های نجومی و عجیب و غریب به دست مردم برسد.


مدیرعامل شركتی كه این گل ها را وارد می نماید در این باره به ایسنا می گوید این گل ها از اكوادور وارد و در همانجا فریز می شود، چراكه این كشور بزرگترین پرورش دهنده گل رز بخصوص رز جاویدان است و ۹۰ درصد كشورهای جهان را تامین می كند.
وی درباره اینكه چرا قیمت این نوع از گل اینقدر بالاست و قیمت تمام شده اش چقدر است؟ اینگونه پاسخ داد كه نمی توانم قیمت تمام شده یا میزان سود گل رز جاویدان را اعلام كنم اما درصد سودی كه بابت آماده سازی می بریم خیلی ناچیز است. دلیل بالا بودن قیمت آن هم این است كه گل رز جاودان از اكوادور خریداری می گردد و ابتدا به فرانسه و سپس به هلند می رود و نهایتا به ایران می آید؛ در واقع یكی از دلایل واردات آن تبدیل به یورو است.
او با تاكید بر اینكه گل های این شركت ایرانی و چینی نیست و بهترین گل رز جاویدان است كه از اكوادور وارد می شود، می گوید این محصول با مجوز وارد می گردد.

"رز جاویدان" قاچاق است
این اظهارات در حالی مطرح می گردد كه مهدی قائمیان - معاون قرنطینه و بهداشت گیاهی سازمان حفظ نباتات - در این باره اظهار داشت كه هیچ مجوزی برای واردات گل های شاخه بریده صادر نشده است و هرگونه گل شاخه بریده وارداتی قاچاق به حساب می آید.
همچنین غلامحسین سلطان محمدی - رئیس اتحادیه تولیدكنندگان گل و گیاه تهران - در این باره به ایسنا اظهار داشت كه گل های شاخه بریده بخصوص رز به اندازه كافی در ایران تولید می گردد و بنابراین نیازی به واردات آن نداریم كه مجوزی برای وارداتش داده شده باشد؛ ازاین رو رزهای جاویدان خارجی در بازار كه توسط شبكه های مجازی تبلیغ می شود، قاچاق به حساب می آید و وزارت جهاد كشاورزی باید آن ها را جمع آوری كند.
به گفته سلطان محمدی، مسئولان وزارت جهاد كشاورزی وعده داده بودند كه از ابتدای اسفند ماه ماموران و ناظران خویش را به بازار گل و گیاه می فرستند و محصولات فروشندگان و عرضه كنندگانی كه مجوز نداشته باشد را از بازار جمع آوری می كنند؛ امیدواریم رزهای جاویدان را هم از بازار جمع كنند.
وی خاطرنشان كرد كه با عنایت به اینكه گل های شاخه بریده وارداتش ممنوع شده است، هیچ دلیلی برای واردات آن وجود ندارد و برخی آن را از چین، مالزی و تایلند قاچاق می كنند و به علت بالاتر بودن قیمت رزهای ایرانی آن را در بازار می فروشند.
رئیس اتحادیه تولیدكنندگان گل و گیاه تهران معتقد می باشد كه اگر محصول قاچاق از بازار گل و گیاه جمع نشود شاهد ضربه خوردن تولید خواهیم بود و دلالان و واسطه های همین گل های خارجی هستند كه بازار گل و گیاه را در اختیارشان می گیرند اما اگر تولید تقویت و جلوی قاچاق گرفته شود بازار به نفع تولیدكنندگان و مصرف كنندگان حركت می كند، چون كه اگر به سمت صادراتی شدن گل و گیاه حركت نماییم، افزایش تولید سبب می گردد قیمت تمام شده هم كاهش یابد.
اكبر شاهرخی - رئیس اتحادیه فروشندگان گل - هم به ایسنا اظهار داشت كه وزارت جهاد كشاورزی باید با قاچاق این گل ها برخورد كند و جلوی توزیع آن را در بازار بگیرد.1396/12/01
16:18:10
5.0 / 5
5049
تگهای خبر: بازار , تولید , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا