دلار ۷۰ و یورو ۳۰۰ تومان طی یك هفته گران گردید

دلار ۷۰ و یورو ۳۰۰ تومان طی یك هفته گران گردید

بازاری: در یك هفته گذشته در حالی محدودیت ها برای فروش برخی ارزها ادامه داشت كه دلار ۷۰ تومان و یورو ۳۰۰ تومان در این بازه زمانی افزایش قیمت پیدا كردند.به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، در هفته ای كه گذشت تحولات در بازار ارز ادامه داشت. در این بازه زمانی فروش دلار و یورو با محدودیت های بیشتری همراه شد و حدودا همه صرافی ها در خیابان فردوسی از فروش این دو ارز خودداری می كردند.

این مسئله سبب شد كه خیلی از افراد همچون مسافران كه در این ایام به دنبال تهیه دلار و یورو بودند به مشكل بر بخورند. این محدودیت در حالی صورت گرفت كه تا پیش از آن فروش دلار و یورو بانكی آزاد بود و متقاضیان با ایستادن در صف و البته به سختی می توانستند تا سقف ۱۰۰۰ دلار این دو ارز را خریداری كنند.

از این جهت متقاضیان صرفا می توانستند از دلالان و دست فروشان كنار خیابان دلار و یورو خریداری كنند كه قیمت های شان بالاتری است.

در هفته ای كه گذشت قیمت ارزهای بانكی از روی تابلوها برداشته شد و قیمت واقعی بر روی تابلو اعلان قیمت های صرافی ها درج شد. یعنی قیمت صرافان و دست فروش شان حدودا یكسان شد. هر چند در مورد دلار و یورو صرفا قیمت گذاری شده بود و عملا فروشی انجام نمی شد.

قیمت دلار در این هفته در مجموع روند صعودی داشت. در ابتدای هفته با نرخ ۴۷۹۶ تومان عرضه شد و در انتهای هفته به ۴۸۶۶ تومان رسید تا در مجموع ۷۰ تومان طی این هفته افزایش قیمت را تجربه كرده باشد.

یورو هم كه این روزها شرایطی مشابه دلار دارد از حدود ۵۶۰۰ تومان در ابتدای هفته به ۵۹۰۰ تومان در آخر هفته رسید تا ۳۰۰ تومان طی یگ هفته افزایش قیمت پیدا كرده باشد.

این محدودیت ها در مورد دلار و یورو در حالی اتفاق افتاده است كه سایر ارزها مشكلی برای عرضه ندارند و كسانی كه مسافر كشورهای اطراف و همسایه هستند می توانند به راحتی ارز این كشورها را از صرافی ها تهیه كنند.

این روزها از جانب دیگر صرافی ها برگه ای پشت تابلو اعلان قیمت هایشان گذاشته اند كه در آن نوشته است "منات آذربایجان، درام ارمنستان، روبل روسیه، لیر تركیه و لاری گرجستان موجود است". یعنی مسافران این كشورها می توانند ارز آن ها را برخلاف دلار و یورو به راحتی از صرافی ها تهیه كنند.

در مجموع بازار ارز در آخرین روزهای اسفند امسال شرایط خاص و پیچیده ای پیدا كرده است كه دست كم در پنج سال قبل بی سابقه است. در چند سال اخیر بازار ارز تلاطم چندان زیادی نداشت و در مجموع ثبات در بازار حاكم بود اما اتفاقی كه در حداقل یك ماه گذشته در بازار ارز رخ داده اتفاق جدیدی است. باید دید كه امسال بازار ارز به چه سمت و سوی خواهد رفت و در نهایت سیاست بانك مركزی برای به تعادل كشاندن بازار چیست.
1396/12/26
15:13:44
5.0 / 5
4565
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا