معاون بانك مركزی خبرداد؛

تثبیت تورم تك رقمی در سال ۹۷

تثبیت تورم تك رقمی در سال ۹۷

بازاری: معاون اقتصادی بانك مركزی كاهش همزمان نرخ تورم نقطه به نقطه، تورم سالانه و تورم ماهانه را مثبت ارزیابی و در مورد حفظ تورم تك رقمی امسال ابراز امیدواری كرد.به گزارش بازاری به نقل از بانك مركزی، پیمان قربانی، معاون اقتصادی این بانك با اشاره به كاهش ۰.۴ درصدی نرخ تورم سالانه در فروردین ماه سال ۱۳۹۷ نسبت به اسفند ماه سال قبل اظهار داشت: نكته حائز اهمیت در این میان كاهش هم زمان نرخ تورم نقطه به نقطه است كه در همین مدت از ۸.۳ درصد به ۷.۹ درصد رسیده است.
وی ادامه داد: تورم ماهانه هم از ۱.۱ درصد در اسفند سال ۱۳۹۶ به ۰.۸ درصد در فروردین سال جاری كاهش یافته است. بنابراین كاهش نرخ تورم نقطه به نقطه و قرار گرفتن آن در سطحی پایین تر از نرخ تورم ۱۲ ماهه و همینطور كاهش نرخ تورم ماهانه، در مجموع تحولات مثبتی ارزیابی می شوند.
قربانی اضافه كرد: باوجود نوسانات بازار ارز در روزهای اخیر، امید می رود با اجرای موفق سیاست های جدید در حوزه بازار ارز كه در بردارنده پاسخگویی مناسب به نیازهای ارزی واردكنندگان و تخصیص منابع ریالی با هدف عدم اثرپذیری قیمت كالاهای اساسی از تحولات اخیر نرخ ارز است و همینطور استمرار سیاست های منضبطانه مالی و پولی، دستاورد تورم تك رقمی امسال هم حفظ شود.
بر اساس محاسبات انجام شده توسط اداره آمارهای اقتصادی بانك مركزی، نرخ تورم در فروردین ماه سال ۱۳۹۷ به ۹.۲ درصد رسیده كه در مقایسه با تورم اسفندماه سال قبل (۹.۶ درصد) معادل ۰.۴ درصد كاهش دارد.

1397/02/07
12:51:05
5.0 / 5
5540
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا