بر اساس نوشته یك نشریه آلمانی؛

شركت های آلمانی در ایران می مانند

شركت های آلمانی در ایران می مانند

بازاری: شهروندان و فعالان اقتصادی آلمانی اعلام نمودند كه در ایران می مانند، كار می كنند و برای تحریم های آمریكا آماده می شوند.به گزارش بازاری به نقل از اتاق بازرگانی تهران، نشریه آلمانی «هندلزبلات گلوبال» نوشت: ریچارد گرنل سفیر جدید آمریكا در آلمان شب های سختی را در فضای مجازی می گذراند. وی ساعاتی بعد از خروج ترامپ از توافق ایران در توییتی از آلمانی ها خواست فورا كار در ایران را متوقف و از این كشور خارج شوند. این در خواست با واكنش سریع و بازخوردهای منفی آلمانی ها در فضای مجازی مواجه گردید. این توییت گرنل بیش از شش هزار بار توسط آلمانی ها ریتوییت شد و نزدیك به ۱۵۰۰ پاسخ گرفت كه اغلب آن بازخوردهای به شدت منفی و حاكی از عصبانیت مردم آلمان نسبت به این موضع سفیر بود.
میشل توكوس، رییس اتاق بازرگانی آلمان-ایران در هامبورگ در واكنش به این گستاخی سفیر آمریكا تصریح كرد: ما از این لحظه آماده تحریم های آمریكا هستیم و در ایران می مانیم.
او در مصاحبه با این نشریه آلمانی خاطرنشان كرد: ما از این خبر شوكه نشدیم چون كه در همكاری با ایران همه جوانب را در نظر گرفته ایم و كوشیده ایم راه های جایگزین پیدا نماییم بعنوان مثلا آلمانی ها تمایل دارند در كار با ایران با واحد یورو به جای دلار كار كنند و خیلی از شركت ها با یورو یا حتی درهم با ایران معامله می كنند و تا حد زیادی وابستگی به آمریكا كم شده است. شركت های اروپایی قبلا با پیش بینی رفتار آمریكا حصاری امنیتی دور خود كشیده اند.
تا زمانی كه دولت آلمان ما را تنها نگذارد در ایران می مانیم
ماتیوس رودیگر، نماینده یك شركت المانی در حاشیه نمایشگاه نفت و گاز تهران اظهار داشت كه تازمانی كه دولت آلمان ما را تنها نگذارد در ایران می مانیم. این شركت متخصص در دریچه های كنترل، حدود ۴۰ سال است كه در ایران فعالیت دارد. رودیگر اضافه كرد: شركت های بزرگ ممكن است نگرانی هایی داشته باشند اما گروه های متشكل از چند خانواده كاری مانند سامسون، سرمایه گذاری در ایران را سودآور یافته اند.
وی اضافه كرد: بعضی از تحریم های اولیه آمریكا مانند فروش هواپیما ممكن است فورا به اجرا گذاشته شود ولی تحریم های ثانویه تا ماه نوامبر اجرا نخواهند شد از جانب دیگر شركت های آلمانی سال ها تجربه كار در ایران زیر سایه تحریم را داشته اند و برای دور زدن این تحریم ها كار آزموده شده اند. رودیگر اظهار داشت: بزرگ ترین اختلاف ما این است كه در صورت اعمال تحریم از جانب اتحادیه اروپا قادر به ادامه كار نخواهیم بود و این هم به نظر نمی رسد كه اروپایی ها تمایل داشته باشند راه آمریكا را در پیش گیرند.
به گزارش این نشریه بخش های حساسی هستند كه در صورت تحریم آمریكا، اروپایی ها قادر به مقاومت در برابر آن نیست همچون این بخش ها می توان صنعت هوانوردی، بانكداری، بیمه، كشتیرانی و لجستیك را نام برد.

1397/02/25
14:40:23
5.0 / 5
4837
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا