مركز آمار اعلام كرد:

افزایش فاصله تورمی دهك ها

افزایش فاصله تورمی دهك ها

بازاری: مركز آمار ایران اعلام نمود: ­محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات بین ۱۸، ۸ درصد برای دهك اول تا ۲۰.۹ درصد برای دهك دهم است.


به گزارش بازاری به نقل از مركز آمار ایران؛ نرخ تورم كل كشور در آبان ۱۳۹۷ برابر ۱۵، ۶ درصد است كه در دهك های مختلف هزینه ای در بازه ۱۴.۸ درصد برای دهك اول تا ۱۶.۸ درصد برای دهك دهم نوسان دارد.براین اساس؛ محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» بین ۱۸.۸ درصد برای دهك اول تا ۲۰.۹ درصد برای دهك دهم است. همین طور در مورد گروه عمده «كالاهای غیر خوراكی و خدمات» بین ۱۱.۷ درصد برای دهك اول تا ۱۵.۹ درصد برای دهك دهم است.

افزایش فاصله تورمی دهك هابر اساس اعداد مربوط به تورم در بین دهك های مختلف هزینه ای، فاصله تورمی دهك ها در این ماه به ۲، ۰ درصد رسید كه نسبت به ماه قبل (۱.۶ درصد) ۰.۴ واحد درصد افزایش نشان داده است.فاصله تورمی در گروه عمده «خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ۰.۱ واحد درصد و در گروه عمده «كالاهای غیر خوراكی و خدمات» نسبت به ماه قبل ۱.۰ واحد درصد افزایش نشان داده است.

1397/09/04
17:13:39
5.0 / 5
4707
تگهای خبر: آمار , خدمات , كالا , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا