چند دلیل برای صعود احتمالی طلا تا مرز ۱۴۵۰ دلار

چند دلیل برای صعود احتمالی طلا تا مرز ۱۴۵۰ دلار

به گزارش بازاری یك تحلیلگر بازار فلزات پرارزش پیش بینی نمود روند حركت قیمت طلا صعودی است و احتمال افزایش قیمت آن به ۱۴۵۰ دلار تا آخر امسال وجود دارد.به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، جوردن الیسئو، تحلیلگر مستقل فلزات پرارزش به كیتكونیوز اظهار داشت: قیمت طلا به دلار می تواند تا آخر سال ۲۰۱۹ به راحتی تا مرز ۱۴۰۰ تا ۱۴۵۰ دلار در هر اونس صعود كند. ما شاهد این هستیم كه سرمایه گذاران برای متنوع كردن دارایی های خود به طلایشان اضافه می كنند. آنها دریافته اند كه بازارهای سهام هنوز گران هستند و اوراق قرضه چندان بازدهی ندارند و از جانب دیگر نرخ نقدینگی واقعی در سراسر دنیا بسیار پایین مانده است.

طلا به بانك مركزی آمریكا چشم دوخته است

قیمت طلا به نظاره اقدامات بانك مركزی آمریكا نشسته است. با این وجود جوردن الیسئو تصریح كرد: حتی اگر نرخ های بهره آمریكا امسال دو دور افزایش پیدا كند، این فلز پرارزش ارزان نخواهد شد.

وی در ادامه اضافه كرد: بازار حالا روی افزایش بیشتر نرخ های بهره حساب كمتری می كند و حتی اگر بانك مركزی آمریكا بخواهد نرخ های بهره را یك یا دو بار افزایش دهد، روی قیمت طلا تاثیر چندانی نخواهد گذاشت و با نوسانی كه حالا در بازارهای سهام به چشم می خورد، تقاضا برای خرید طلا به حد كافی وجود خواهد داشت تا قیمت این فلز را بالاتر ببرد. اما بانك مركزی آمریكا احیانا به تردیدهای بازار توجه خواهد نمود و رویكرد مناسب با وضع و حال بازار در سال ۲۰۱۹ در پیش می گیرد.

استقرار طلا در نزدیكی مرز ۱۳۰۰ دلار به روند صعودی این فلز اشاره دارد

بدنبال روند صعودی كه طلا در اواخر سال ۲۰۱۸ پیدا كرد، قیمت این فلز تثبیت شده است. در دسامبر كه سیر نزولی بازارهای سهام شدت گرفت، شاخص نوسان VIX جهش یافت و انتظارات بازارها در مورد افزایش بیشتر نرخ های بهره تغییر نمود، قیمت طلا رشد سریعی را تجربه نمود. طلا احیانا به اندكی زمان نیاز خواهد داشت تا رشد اخیرش را تثبیت كند اما روند حركت قیمت طلا بطور قطع صعودی خواهد بود كه به نفع سرمایه گذاران است.

تقاضای بانك های مركزی برای طلا به قوت خود باقی است

این تحلیلگر در ادامه اظهاراتش، اضافه كرد: بانك های مركزی همچنان از تقاضا برای طلا در سال ۲۰۱۹ پشتیبانی خواهند كرد، چونكه بازارهای نوظهور در كوشش برای متنوع كردن ذخایر ارزی خارجی خود هستند. بانك های مركزی در سال ۲۰۱۸ خریدار بزرگ طلا بودند و انتظار دارم امسال هم به همین روند ادامه دهند كه از رشد قیمت طلا حمایت خواهد نمود. دلیلی وجود ندارد كه فكر نماییم بانك های مركزی امسال طلای كمتری نسبت به سال قبل خریداری خواهند كرد. با اینكه بانك های مركزی اقتصادهای نوظهور در یك دهه گذشته هر سال چند صد تن طلا خریده اند. تقاضا برای طلا از جانب مصرف كنندگان در آسیا و خاورمیانه وجود دارد.

مذاكرات تجاری آمریكا و چین در رادار توجه سرمایه گذاران

یكی از مهمترین مسائل ژئوپلیتیكی امسال، جنگ تجاری آمریكا و چین است كه بعید است به این زودی حل شود. بالا گرفتن جنگ لفظی از جانب هر دو طرف، موضوعی است كه سرمایه گذاران ناچارند با آن كنار بیایند. این جنگ نرخ رشد اقتصادی چین را آهسته كرده و روی اروپا هم تاثیر گذاشته است. جدیدترین آمار اقتصادی آلمان فاجعه آمیز بودند و سرمایه گذاران به شكلی نیاز دارند خویش را در مقابل ریسكهای مرتبط بیمه كنند.

الیسئو بر این باور است كه طلا و دلار آمریكا در صورت تشدید جنگ تجاری آمریكا و چین می توانند همزمان صعود كنند.مترجم: زهرا وثوقی

دبیر خبر: محبوبه حسینی پور


1397/10/29
15:09:13
5.0 / 5
4454
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا