مردم كدام كشورها از خودروهای برقی بیشتر استقبال كرده اند؟

مردم كدام كشورها از خودروهای برقی بیشتر استقبال كرده اند؟

بازاری: مردم بعضی از كشورهای جهان در استقبال از خودروهای برقی و دوستدار محیط زیست از سایر كشورها سبقت گرفته و بنظر می رسد كه بازار این محصولات در كشورهای مذكور با رشد و پیشرفت قابل توجهی روبرو شود.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، خیلی از كشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و كاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الكتریكی و برقی را به تولید انبوه برسانند.
بدین سبب خیلی از شركت های خودروسازی در جهان عزم خودرا برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم كرده و از برنامه های خود بدین منظور رونمایی كرده اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاك، باعث شده است شركت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یك از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی كنند.
بگفته كارشناسان و تحلیلگران فعال در صنعت خودرو، آن دسته از كشورهایی كه دولت آنها تبلیغات و تمركزی بیشتر و موثرتری را برای خریداری و استفاده از وسایل نقلیه پاك برقی و الكتریكی و همین طور مسئولیت اجتماعی شهروندان در قبال حفاظت از محیط زیست و كوشش برای كاهش انتشار آلاینده های سمی و كشنده به جو زمین انجام داده است، در حقیقت باز استقبال بسیار بیشتری از این گونه محصولات نشان داده اند. بگفته برخی دیگر از آنها، همین طور رابطه مستقیمی بین پیشرفته بودن كشورها و تمایل شهروندانشان برای خریداری و استفاده از خودروهای پاك و دوستدار محیط زیست وجود دارد.
در لیست زیر به ترتیب ۱۰ كشوری كه بیشترین سهم از خرید و فروش و استقبال از خودروهای برقی و الكتریكی در جهان را به خود اختصاص داده اند، آمده و ذكر شده است:
۱. چین
۲. ایالات متحده آمریكا
۳. نروژ
۴. آلمان
۵. ژاپن
۶. انگلستان
۷. فرانسه
۸. سوئد
۹. كانادا
۱۰. هلند


لازم به ذكر است كه كشورهای اسكاندیناوی واقع در شمال اروپا همچون نروژ، هلند، آلمان، دانمارك و سوئد همگی همچون كشورهای پیشگام در حوزه توسعه زیرساخت های لازم برای خودروهای برقی و همین طور ترغیب مشتریان برای خرید وسایل نقلیه پاك و دوستدار محیط زیست بوده است در امتداد این هدف، اقدامات بسیاری برای كاهش استقبال از خودروهای آلاینده بنزینی و دیزلی و افزایش محبوبیت و استفاده از خودروهای پاك برقی و الكتریكی انجام داده اند و این امر در نهایت باعث شده خریداری و استفاده از وسایل نقلیه الكتریكی در این كشور با یك رشد بی سابقه و بی نظیر مواجه شود كه در نوع خود در جهان بی سابقه و بی نظیر بوده است.
طبق گزارش وب سایت انجمن توسعه خودروسازی( theaa)، مقامات و مسئولان این كشورها بارها اعلام نموده اند كه با هدف به صفر رساندن خریداری خودروهای بنزینی و دیزلی آلاینده و همین طور كاهش شدید گازهای گلخانه ای و كربنی به جو زمین، قصد دارند به توسعه و ساخت زودهنگام زیرساخت های لازم جهت استفاده بهینه و آسان از خودروهای برقی بپردازند.
اگرچه وسایل نقلیه الكتریكی در جهان تنها سهم بسیار اندك و كوچكی از بازار خودرو را به خود اختصاص می دهند، اما آمار استفاده، خریداری و استقبال از آن در كشورهای مختلف تحت تأثیر سیاست گذاری های مختلف دولت ها تفاوت معناداری دارد. در بعضی كشورها فروش خودروهای برقی چنان رو به صعود گزارش می شود كه بنظر می رسد در سال های نه چندان دور، از فروش خودروهای بنزینی و دیزلی سبقت خواهد گرفت. این در حالیست كه برخی دیگر از كشورها خصوصاً جهان سومی ها، هنوز حتی فكر عرضه یك خودروی الكتریكی را باز غیرممكن می دانند.
در این میان، كشورهای اروپایی خصوصاً شمال اروپا بیشتر از سایر كشورها در جهان به دنبال توسعه وسایل نقلیه پاك و دوستدار محیط زیست هستند؛ به گونه ای كه در سال ۲۰۱۸ میلادی تقریباً نیمی از مجموع كل خودروهای فروخته شده در نروژ، برقی و الكتریكی بوده است.
این كشورها همین طور تلاش های گسترده ای به منظور توسعه و ساخت ایستگاه های شارژ سریع برای خودروهای برقی كرده اند. لازم به ذكر است كه شهر اسلو – پایتخت نروژ – لقب پایتخت خودروهای الكتریكی در جهان را به نام خود ثبت كرده است.
دولت های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مكزیك، چین و هند همچون پیشگامانی هستند كه قصد دارند به منظور پیشگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتاً تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدوداً دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام كنند.1397/11/11
21:21:56
5.0 / 5
4645
تگهای خبر: آمار , بازار , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا